DVI

Середовище, 25.04.2018, 21.32.15
Головна » 2016 » Грудень » 23 » Міністерство освіти України отримало 23 тис. ПК в рамках допомоги від Китаю і встановило на них ліцензійне ПЗ від Microsoft зі знижкою 90%
11.59.26
Міністерство освіти України отримало 23 тис. ПК в рамках допомоги від Китаю і встановило на них ліцензійне ПЗ від Microsoft зі знижкою 90%
      Міністерство освіти і науки України отримало 23 тис. комплектів персональних комп'ютерів в рамках допомоги від Китайської народної республіки і встановило на них пакет ліцензійного програмного забезпечення в складі операційної системи, пакету офісних програм Microsoft Office Professional і антивірусного програмного забезпечення від компанії Microsoft зі знижкою 90%. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті МОН.

Закупівля програмного забезпечення і послуг з його встановлення здійснювалася через електронну систему Prozorro. Загальна вартість програм разом з послугою установки склала 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Таким чином державі установка комплекту програмного забезпечення на 1 комп'ютер обійшлося менш ніж в 435 гривень.

Згідно з інформацією, наданою МОН компанією ТОВ «Майкрософт Україна», вартість аналогічного програмного забезпечення становить орієнтовно:

    
операційна система Windows - $ 189 (легалізатором і оновлення до Windows Professional)
    
пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional - $ 69 на один рік;
    
антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen - $ 6,6 на один рік.

Таким чином, ринкова вартість 23 тис. пакетів програмного забезпечення в 16 разів більше тієї суми, яка в результаті була оплачена.

«Для нас було важливим, щоб в школи надійшли комп'ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використовувати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення - закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп'ютерів.

У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передала комп'ютери і вони були доставлені в школи як «залізо», без установки операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували дане обладнання», - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.


Міністерство освіти і науки України розпочало передачу загальноосвітнім навчальним закладам зазначених комп'ютерів 19 грудня 2016 року. Розподіл персональних комп'ютерів по Україні здійснюється пропорційно кількості учнів в кожному з регіонів, а в областях - відповідно до потреб загальноосвітніх навчальних закладів.

Відзначимо, що в дані комп'ютери вбудовані інструменти, які дозволять контролювати їх використання в сфері освіти і науки.

Джерело: Міністерство освіти України
 
Переглядів: 173 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: