09.38.42
Microsoft розробила тактильний контролер PIVOT, що дозволяє відчути вагу і опір предметів в VR
      Інженери з Microsoft Research представили тактильний контролер PIVOT, який дозволяє відчути вагу і опір предметів в VR.

Пристрій кріпиться до зап'ястя і являє собою шарнір з невеликим мотором і тактильною ручкою. Коли VR-трекер фіксує, що рука людини повинна стикнутися з віртуальним об'єктом, рукоятка 
переміщається в долоню з потрібною силою, що імітує вагу предмета і швидкість його падіння. Наочно оцінити роботу контролера дозволяє відео нижче.

Як повідомляється, PIVOT дозволяє різними способами взаємодіяти з віртуальними об'єктами - брати в руки, ловити і кидати, а також переміщати. Коли рука знаходиться на відстані 30 см від об'єкта, PIVOT переміщує шарнір на стартову позицію, а на відстані 10 см рукоять починає переміщатися пропорційно швидкості руху руки і в потрібний момент виявляється в долоні.

Два контролера PIVOT можна використовувати в парі, щоб імітувати утримування великих об'єктів двома руками.

На відміну від існуючих тактильних контролерів, які треба постійно тримати в руках, і рукавичок, PIVOT залишає долоню користувача вільної, в тих випадках, коли він не використовується. Таким чином, користувач може, наприклад, друкувати на клавіатурі і взаємодіяти з іншими об'єктами реального світу, а в потрібний момент активувати PIVOT одним рухом руки. Це може бути корисно при взаємодії зі змішаною або доповненою реальністю.

Це вже не перший такий проект Microsoft Research. Попередні проекти в напрямку пристроїв для дотику об'єктів у віртуальній реальності: контролер NormalTouch дозволяв помацати і відчути віртуальний світ вказівним пальцем, CLAW - відчути, що він схопив предмет пальцями, а також відчути його еластичність, а TORC вивів відчутність віртуальних об'єктів на новий рівень в плані більше природної взаємодії. Тепер прийшов час PIVOT, який являє собою ще один крок вперед у створенні зручного і багатофункціонального контролера для чуттєвої взаємодії з VR-об'єктами.

Конкретної інформації про плани комерціалізації нової розробки, на жаль поки немає.
Переглядів: 156 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close