09.17.34
Microsoft планує створити комерційний прототип хмарного ДНК-сховища до 2020 року

      Вчені Microsoft Research пообіцяли, що до кінця десятиліття створять прототип комерційної ДНК-системи зберігання даних в хмарі. На їхню думку, саме імітуючий біологічний матеріал ланцюжка зможе потенційно вирішити проблему розміщення величезних обсягів інформації.

Нагадаємо, що за даними IDC кількість даних в світі подвоюється кожні два роки, і до 2020 року він дорівнюватиме 44 трильйонів гігабайт. Для порівняння: стільки даних вмістилося б в 4 млрд Бібліотек Конгресу США (якщо виходити з того, що зараз вона містить 10 терабайт даних). У цих умовах питання про те, як і де зберігати подібні обсяги інформації, постає дуже гостро. Вчені роблять ставку на ДНК-ланцюги, які, будучи дуже компактними, здатні вміщати колосальну кількість даних.

Так, один грам ДНК-матерії здатний зберігати 216 петабайт даних (1 ПБ = 1 000 000 ГБ), тобто всі дані людства, розміщені на подібному носії, важили б трохи більше 200 кг. Вся система, над якою йде робота в Microsoft, за розміром буде порівнянна з кухонним столом. Ще однією перевагою зберігання даних на біологічному матеріалі є те, що вона на відміну від різних дискет і накопичувачів по визначенню універсальна і не зможе втратити свою актуальність. ДНК виграє і з точки зору довговічності: вона зношується набагато повільніше металевих накопичувачів - термін служби складає більше 500 років.

Відзначимо, що вчені з Microsoft Research давно займаються питанням кодування синтетичних ДНК-ланцюгів і секвенування генетичної інформації. У минулому році компанія закупила 10 мільйонів синтетичних ДНК-ланцюгів у компанії Twist Bioscience. У липні їм вдалося встановити світовий рекорд, записавши на штучні спіралі ДНК 202 мегабайта даних, включаючи музичний кліп групи OK Go «This Too Shall Pass».

Проте, сьогодні поки що немає умов, які б могли вивести системи зберігання даних на ДНК на масовий ринок. Процес запису і транскрибування даних в системі ДНК є, по-перше, дуже дорогим, по-друге, займає тривалий час. За словами Microsoft, щоб зробити процес масовим, його потрібно здешевити в 10 тисяч разів, а також збільшити швидкість запису даних з 400 байтів до 100 мегабайтів в секунду. Незважаючи на це, вчені запевняють, що саме за ДНК стоїть майбутнє зберігання даних.

Джерело: Microsoft
Переглядів: 358 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close