13.00.33
Microsoft купила Obsidian і inXile, тому що більше не зацікавлена в прямій конкуренції з Sony
      На думку редактора Kotaku Джейсона Шрайера, дві гучні угоди, про які було оголошено під час конференції X018, логічні для всіх трьох сторін.

Як зазначає журналіст, в останні роки Obsidian і inXile знаходилися в майже неіснуючій ніші між інді і AAA, і від закриття їх постійно відділяла лише пара невдач - настільки тонкою була фінансова «подушка безпеки» у цих студій.
«Для Obsidian угоду можна вважати розумною, тому що Pillars of Eternity 2 виявилася комерційним провалом і продалася п'ятою частиною тиражу, необхідного для «виходу в нуль».
Те ж саме стосується inXile, чия The Bard's Tale 4 залишилася майже непоміченою гравцями і отримала середні оцінки критиків», - пояснив Шрайер.

 
Найскладніше, за словами журналіста, зрозуміти позицію Microsoft: для чого компанії, що випускає ігрові консолі Xbox, потрібні дві студії середніх розмірів, маргінальні на тлі належачих Sony гігантів Santa Monica або Guerilla, та ще й які спеціалізуються на ПК? Однак все стає простіше, якщо перестати дивитися на Microsoft як на прямого конкурента Sony.
«Команда Xbox подавала нам ці сигнали вже досить давно, та й розмови зі співробітниками всередині компанії і за її межами призводять нас до простої істини - Microsoft більше не зацікавлена ​​в прямій конкуренції з Sony.

Ця битва була програна ще кілька років тому, коли PS4 обійшла Xbox One настільки значно, що Microsoft навіть перестала публікувати цифри продажів своєї консолі», - каже Шрайер.
Аналітик зазначає, що покупка студій свідчить про те, що Microsoft остаточно відійшла від практики випуску консольних ексклюзивів. Компанії зараз цікавіше підтримка сервісу Game Pass і прийдешньої стрімінгової платформи Project xCloud. Тому Microsoft і далі буде робити ігри як для ПК, так і для Xbox - тим більше, що Game Pass планують перенести на Windows.

В рамках X018 Філ Спенсер визнав, що компанії потрібно як слід попрацювати над Windows Store. Шрайер вважає, що Microsoft напевно спробує перезапустити свій магазин для ПК або навіть почати продавати ігри в Steam, оскільки для неї тепер «важливіше геймери, а не платформи».

Розмірковуючи про угоду, журналіст згадав історію про те, як Microsoft мало не «вбила» Obsidian, замовивши у студії ексклюзивну рольову гру Stormlands. Тоді корпорація змінювала свої рішення мало не раз на кілька тижнів і то вимагала зробити ставку на мультиплеєр, то просила заглибитися в «сингл», а потім раптово вирішила закрити проект, залишивши Obsidian у фінансовій ямі.

Однак зараз, на думку аналітика, ситуація змінилася і під керівництвом ігрового підрозділу редмонтского гіганта обидві студії можуть «розквітнути».
«Оскільки зараз в Microsoft відчувають потребу в новому курсі, ймовірно, ігроробів нададуть повну свободу, і невеликі студії, які розробляють ігри для вузької аудиторії, не тільки не втратять свій фірмовий стиль, але і отримають ресурси, в яких вони раніше сильно потребували», - сказав Шрайер.

Джерела: DTFKotaku
Переглядів: 238 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close