DVI

Вівторок, 24.04.2018, 15.01.03
Головна » 2017 » Січень » 4 » Металева мікрорешіткаHRL занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найлегший матеріал у своєму класі
10.28.16
Металева мікрорешіткаHRL занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найлегший матеріал у своєму класі
      Металева мікрорешітка - вельми перспективний матеріал, яким багатьом запам'ятався по зображенню з кульбабою (заголовна ілюстрація), був розроблений ще в 2011 році, але тільки зараз офіційно визнаний найлегшим в світі матеріалом і занесений в Книгу світових рекордів Гіннеса.

«Основна складність полягала в одному з вимог Книги Гіннеса по забезпеченню простоти, гнучкості і масштабованості технології виробництва матеріалу, - розповідає Білл Картер (Bill Carter), директор Лабораторії датчиків і матеріалів в компанії HRL. - Весь цей час ми займалися розробкою технологічного процесу, який дозволить нам виробляти в будь-яких кількостях матеріал, який має щільність, набагато нижче щільності повітря, якщо не брати до уваги, звичайно, повітря, яким заповнюють собою гратчасту структуру цього матеріалу».

Факт внесення металевої мікрорешітки в Книгу рекордів Гіннеса говорить про те, що в світі зараз не існує іншого подібного матеріалу, який володіє настільки малою щільністю, який можна досить просто проводити в будь-яких кількостях, регулюючи, при цьому, значення його основних параметрів. Очікується, що практичне застосування цієї технології дозволить створити принципово нові теплообмінні модулі, ізоляційні пристрої, каталітичні конвертери, системи захисту транспортних засобів від вибухів, найлегші бронежилети нового покоління і багато, багато іншого.

Матеріал створюється на основі полімерного шаблону із застосуванням технології формування фотополімерних хвильовидів. Процес створення шаблону для досить великого шматка матеріалу займає менше однієї хвилини. Потім, за допомогою гальваніки, на поверхню гратчастого шаблону наноситься шар фосфату нікелю, товщина цього шару задається відповідно до механічних параметрів кінцевого матеріалу. Після процесу металізації полімерна решітка розчиняється і віддаляється хімічним способом, а решта решітки з порожнистих трубок, в тисячу разів більше тонких, ніж людський волосок, і є найлегшим у світі матеріалом, що володіє, при цьому, досить високою механічною міцність.

Джерело: nextbigfuture і dailytechinfo

Переглядів: 151 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: