20.30.17
Масове закриття банків. Хто винен і що робити?
      Вже й без того наляканий український народ тепер лякають з новою силою. Цього разу масовим закриттям банків. Коли зможуть - закриють по-тихому, коли не зможуть - в пошуковики просочуються новини про голову банку з простреленою головою. Так чи інакше, резонанс в суспільстві вже досить значний.

Чому все це відбувається? Думок безліч і вони розходяться, проте можна виділити кілька загальних причин. 

перше,  криза, яка, за твердженнями деяких песимістичних експертів, і не припинявся з 2008 року, а лише хвилями то посилюється, то знову затухає, на даний момент знову йде «в гору». Уряд, намагаючись не допустити просідання економіки, заздалегідь прибирає всіх дрібних гравців, щоб великій рибі спокійніше жилося. Адже вкладники дрібних закритих банків на тлі паніки побіжать в банки великі, пов'язані з державою. Та й ті, хто ще не визначився, почитавши новини, напевно виберуть банк побільше. 

друге,  змінився начальник. Жорсткі заходи повинні бути чітким сигналом всім і кожному - нове керівництво ні з ким церемонитися не буде і якщо після перевірок будуть виявлені порушення - негайно прибере з ринку банківських послуг. 

третє,  активізувалися самі вкладники. Відсутність коштів в банку, неможливість зняття пенсій, депозитів. допомог, люди буквально засипали запитами про фінансову складову, ліквідності коштів і платоспроможність своїх банків. Таким чином, навіть дрібні проблеми і відносно слабка нестійкість, на яку в минулі часи закрили б очі, може стати однією з передумов для закриття банку, адже якщо вкладники дізнаються про найменшу проблемі, найменшому шансі закриття - негайно слід відтік коштів і вкладів. 

Отже, нас напевно чекає ще не одне закриття банку. На думку експертів і спостерігачів, взятися за чистку слід було вже давно. Банківська система розжиріла, обросла безліччю дрібних банків і послабила внутрішній контроль. Стали проявлятися численні порушення фінансової дисципліни, стала зростати частка готівкових коштів. Банки абсолютно не створювали резерви на можливі втрати, проводили високо ризиковану кредитну політику, абияк проводили моніторинг надійності досить великих угод або не проводили його зовсім. 

Так що ж робити, як убезпечити себе від втрат на ринку банківських послуг?

перше,  не панікувати. Не зайве буде нагадати собі і своїм нервовим клітинам, що державою автоматично страхуються всі вклади.  

друге, уважно стежити за новинами у своєму регіоні і бути активними вкладниками. Засипати запитами перевіряючі організації навряд чи варто, а ось стежити за новинами - чи не проходять перевірки з ЦП, не сипляться чи на банк звинувачення з МВС та інших державних структур - все це перші ластівки закриття банку.

третє, моніторити рейтинги банків і банківських показників, а особливо звертати увагу на частку готівкових коштів в активах банку. Позбавлення ліцензії за відмивання капіталу може мати місце бути, коли частка готівки перевалює за 60-70 і більше відсотків. Проте, слід пам'ятати, що це не належить до великих банкам, що працюють з населенням. Якщо ж ви виявили у свого містечкового банку такі проблеми - то це привід замислитися.

Переглядів: 441 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close