10.00.08
Машини тепер краще людей і в дебатах
      Сьогодні машини вже перевершують людство в багатьох дисциплінах і далеко не останню роль в цьому зіграла IBM. У 1997 році її суперкомп'ютер Deep Blue в історичному матчі обіграв тоді чинного чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова, а в 2011 році система IBM Watson в інтелектуальній телевікторині Jeopardy! не залишила жодних шансів двом рекордсменам - Кену Дженнінгсу і Бреду Руттера. На цьому тижні IBM знову здивувала людство - на цей раз робот ІІ в дебатах заткнув за пояс кращих сперечальників світу. Змагання пройшло минулого тижня (17 червня) в Сан-Франциско, за підсумками журі - звичайні люди - віддали свої голоси машині, яку визнали більш переконливою.

Для початку зазначимо, що IBM почала розробку системи ІІ Project Debater, що спеціалізується на мистецтві ведення суперечок на певну тему в 2014 році, взявши за основу напрацювання за проектом IBM Watson. Не секрет, що фактчекінгом зараз займаються деякі і нерідкі випадки, коли помилкові повідомлення і фейки, що з'являлися на нікому не відомих сайтах, поширюються по соцмережах зі швидкістю світла. Як показує практика, користувачі охочіше поширюють такі новини, ніж новини з перевірених джерел. Так ось, головним завданням Project Debater є якраз відсіювання помилкової інформації з метою донесення найважливішою інформації.

Розробники бачать в Project Debater своєрідного руйнівника фейків.

«В результаті Project Debater допомагатиме людям міркувати тверезо, спираючись на реальні факти, ніяких емоцій, упередженості або двозначності», - йдеться на сайті проекту.

Відносно самого змагання, одним з опонентів Project Debater виступила Ноа Овадія, ізраїльська чемпіонка з дебатів 2016 року. Нещодавно вона почала співпрацювати з IBM за цим проектом. Темою для дебатів обрали питання державне фінансування освоєння космосу. Кожен з учасників спочатку виступив з 4-хвилинною заявою, після чого кожному дали по 4 хвилини на критику опонента і по 2 хвилини на заключне слово. За підсумками голосування глядачів виграв Project Debater.

Що цікаво, Project Debater вів дебати не маючи доступу до інтернету. Машина покладалась тільки на локальну базу даних, створену розробниками. Більша частина даних в цій базі була з різних газет і журналів. Ще один важливий нюанс - конкретна тема не була відома машині до самого початку дебатів, але був список з 100 можливих тем.

Відзначимо, що до ідеалу ще дуже далеко. На даному етапі розвитку система може часто повторюватися і часто говорить технічною мовою, зрозумілою хіба що фахівцям в тих чи інших областей. Але в цілому її можливість настільки вміло обробляти величезні обсяги даних і говорити, спираючись на контекст, і навіть жартувати, безумовно, вражає.

Джерело: newatlas i The Verge
Переглядів: 266 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close