DVI

Четвер, 26.04.2018, 04.48.29
Головна » 2016 » Грудень » 21 » Марк Цукерберг показав у дії розроблену ним систему штучного інтелекту «Джарвіс»
18.00.51
Марк Цукерберг показав у дії розроблену ним систему штучного інтелекту «Джарвіс»
      Ще на початку цього року Марк Цукерберг повідомив про свої плани зі створення особистого помічника з штучним інтелектом, покликаного полегшити виконання повсякденних завдань. Це була його головна мета на цей рік. І ось зараз засновник і глава всім відомої соціальної мережі Facebook опублікував відео, яке дає уявлення про можливості створеної Цукербергом системи.

Спочатку Марк говорив, що це буде свого роду інтерпретація на тему вигаданого штучного інтелекту-дворецького Джарвіса Тоні Старка з «Залізної людини». Цікаво, що Марк вирішив запозичити не тільки ідею, а й ім'я. Його система теж називається Джарвіс.

 

«Після року роботи над написанням коду, знайомтеся - Джарвіс», - написав Марк, представляючи власного високоінтелектуального помічника.Розроблений підприємцем помічник управляє світлом, температурою, дверима, камерами і «розумними» пристроями в будинку. Можливості Джарвіса Цукербрега досить широкі: він може приготувати тости, розбудити дітей або відкрити ворота перед його автомобілем. ">Візуалізація даних у віртуальній реальності - поповнить список можливостей системи в доступному для огляду майбутньому.

Взаємодіяти з Джарвіс можна, використовуючи три різних інтерфейси: голосовий додаток для iPhone, бота для Facebook Messenger або камери спостереження. В систему вбудовані алгоритми розпізнавання та аналізу мови і технологія розпізнавання осіб.

У спеціальній замітці на Facebook Марк детально описує ключові аспекти розробки Джарвіса. Він розповідає яким неймовірними труднощами далося об'єднання всіх пристроїв в єдину систему, окремо виділяючи етапи роботи над забезпеченням функції розпізнавання мови, розпізнавання осіб і зображень, розробкою бота для Facebook Messenger, створенням iOS-додатки з підтримкою голосового управління. Також Марк згадує той факт, що внутрішні бібліотеки та інструменти компанії багато в чому йому допомогли.

Цукербрег сумарно витратив на створення Jarvis не менше 100 годин свого часу. При цьому Марк визнає, що він все ще далекий від розуміння того, як має працювати машинне навчання і сумнівається, що додаткові 1000 годин дозволили б сильно наблизитися до розгадки. Система поки є сирою, часто помиляється і відчуває труднощі з розпізнаванням голосових команд. Наприклад, підприємцю довелося чотири рази просити «Джарвіса» вимкнути світло в кімнаті, поки система не зрозуміла команду, розповідає журналіст Fast Company, якому пощастило побувати в будинку
Цукерберга і поглянути на роботу системи.

Цукерберг буде розвивати систему і далі - у нього є ще багато ідей, що в неї можна було б додати. У найближчих планах - створення Android-додатка і підключення нових пристроїв в будинку. Потім підприємець планує попрацювати над алгоритмами навчання, а довгостроковій перспективі - зрозуміти, як систему можна було б застосовувати і в інших будинках.

Про свою наступну велику мету на 2017 рік підприємець планує розказати до кінця цього або в перших числах наступного року.
Джерело:
gsmarena, Facebook (1 i 2), vc.ru

Переглядів: 242 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: