10.00.38
MAKERphone - конструктор, який дозволить самостійно зібрати справжній телефон
      На краудфандінговому майданчику Kickstarter почався збір коштів на проект в стилі DIY (Do It Yourself, «зроби сам») під назвою MAKERphone. Його творці пропонують користувачам набір для самостійної збірки мобільного телефону.

Як повідомляється, MAKERphone задуманий в першу чергу як освітній проект. За словами розробників, незважаючи на широке поширення смартфонів, сьогодні мало хто розуміє, як вони влаштовані. Конструктор покликаний продемонструвати, що зібрати подібний пристрій може кожен. Творці набору стверджують, що така робота під силу будь-якій людині старше 11 років.

Варто відзначити, що MAKERphone - це не просто конструктор, в якому потрібно вставити деталі в пази відповідно до інструкції. Інженеру-любителю доведеться попрацювати викруткою, кусачками і паяльником. Розробники вказують, що приблизний час збирання становить близько 7 годин, але відзначають, що він залежить від кваліфікації користувача в подібних роботах.

Апаратна частина зібраного телефону представлена ​​мікро контролером ESP32 з двоядерним процесором Xtensa LX6, що працює на частоті 160MHz. Пристрій оснащений 4MB вбудованої флеш-пам'яті і 520kB SRAM, а також GSM-модулем SIM800L, що підтримує діапазони частот 850/900/1800 / 1900MHz.

Крім того, виріб має бездротовий модуль, що забезпечує підтримку Wi-Fi 802.11 b/g/n і Bluetooth v4.2 BR / EDR, слот під карту пам'яті MicroSD і підсвічування, якому позаздрили б вогні ЗПС великого аеропорту.

Повноколірний дисплей діагоналлю 1,8 дюйма з роздільною здатністю 160*128 припаде до душі любителям вінтажного інтерфейсу. Тачскрін не передбачений, тому управління здійснюється за допомогою джойстика і набору кнопок.

Втім, збірка - це ще півбіди тільки початок. Сучасний смартфон без ПО - просто мудра конструкція з металу, пластику і кремнію. Для підтримки функцій телефонних дзвінків, адресної книги, годинника, будильника і інших звичних атрибутів мобільного телефону потрібні відповідні додатки, тому після збирання гаджет необхідно належним чином запрограмувати.

Відзначається, що пристрій підтримує три мови програмування:
  • Micropython - діалект Python, один з найпопулярніших мов. Оскільки програми на цій мові зазвичай не компілюються, а інтерпретуються в реальному часі, розробники підготували спеціальне програмне забезпечення. Воно дозволяє створювати виконувані файли, які можна запускати на MAKERphone з карти SD.
  • Мова Scratch з можливістю редагування методом drag-and-drop призначений для наймолодших програмістів. Він позиціонується як інструмент для вікової категорії 5+.
  • Також проект сумісний з Arduino. MAKERphone використовує цю платформу для взаємодії з апаратною частиною на більш низькому рівні.
Все ПО для конструктора знаходиться у відкритому доступі. Крім того, розробники публікують схему самого пристрою і список необхідних матеріалів.

В результаті всіх маніпуляцій користувач отримає нехитрий за своїми можливостями телефон значних розмірів, що вміє дзвонити, відправляти повідомлення і, наприклад, відтворювати музику.

Вартість набору становить $ 94, а за $ 119 розробники доукомплектують конструктор необхідними інструментами, включаючи паяльник. На даний момент на DIY-проект скинулися 727 осіб, сумарно зібрали більше $ 80 000. Кампанія зі збору коштів завершиться в кінці листопада.

Джерела: TechCrunchtproger
Переглядів: 248 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close