DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.13.41
Головна » 2016 » Листопад » 3 » Майже як в кіно: розробник навчив нейромережі покращувати якість фото низького дозволу
15.00.19
Майже як в кіно: розробник навчив нейромережі покращувати якість фото низького дозволу

      Розробник Алекс Джей Чампандерд (Alex J. Champandard) з Відня, що спеціалізується на штучному інтелекті опублікував на GitHub код, який дозволяє за допомогою нейромережі поліпшити якість знімків низького дозволу.


Як зазначає Чампандерд, поліпшення якості знімків низького дозволу за допомогою вигаданого комп'ютерного алгоритму стало вкрай популярним штампом на телебаченні і в кіно. Герої голлівудських блокбастерів і детективних серіалів моментально поліпшують якість розмитих знімків з камер відеоспостереження, отримуючи можливість їх збільшувати і розглядати найдрібніші деталі.


За словами розробника, йому вдалося досягти схожого ефекту за допомогою всього лише 340 рядків коду. За допомогою нейромережі він навчився помітно покращувати якість знімків низького дозволу, прибираючи ефект пікселізації і підвищуючи чіткість.

Чампандерд пояснив, що хоч отриманий ним ефект і схожий на той, що показують в кіно і серіалах, вигадка так і залишився вигадкою. У реальному житті, якщо у фотографії низька якість, то інформації про дрібні деталі в кадрі просто нізвідки взятися: штучному інтелекту приходиться їх придумувати на основі попередніх дослідів.

«Нейромережа «галюцинує» деталі на основі тестових прикладів, які були пропущені через неї раніше», - заявив Алекс Джей Чампандерд.

Таким чином, в залежності від того, за допомогою яких прикладів була навчена нейромережа, вона краще або гірше справляється з фотографіями певного типу.


Сервіс можна протестувати і самостійно. Розробники запустили його веб-версію, в яку можна завантажити фотографії з дозволом 256х256 або 320х200 крапок (для потрапляння в екран заливки потрібно натиснути на посилання з текстом Neural Enhance 4x: Photos в лівому верхньому куті).

Джерело: tjournal
Переглядів: 168 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: