11.30.08
Майже чверть українського ринку побутової техніки та електроніки (20,5 млрд грн) припадає на «сірий імпорт»
      На смартфони і телевізори доводиться майже 60% всього "сірого імпорту", що надійшов в Україну в 2019 році, а загальна сума таких поставок перевищила позначку 20 млрд грн. Про це розповіла керівник департаменту B2B і стратегічних досліджень GfK Тетяна Ситник під час онлайн прес-конференції, повідомляє видання RetailersUA.

Під «сірим імпортом» мається на увазі товар, який потрапляє на територію країни без відповідних митних процедур, тобто без сплати мита і ПДВ на імпорт.

Загальний обсяг нелегального імпорту в Україні за підсумками 2019 року склав $ 792 млн (20,5 млрд грн) або 23% від обсягу продажів всього ринку. Найчастіше за "сірими схемами" в Україну завозять смартфони і телевізори - по 29% на кожну категорію. Якщо вимірювати в грошах, то смартфонів в минулому році завезли нелегально на суму $ 328 млн (8,492 млрд грн), телевізорів - на $ 125 млн (3,2 млрд грн). Решта нелегальний імпорт припадає на такі категорії, як холодильники, дрібна побутова техніка, ноутбуки, пилососи, пральні машини і т.д

За «сірими схемами» найчастіше завозяться смартфони високої цінової категорії (понад $ 400) популярних торгових марок Apple, Xiaomi, Samsung. Основні країни походження: Китай, Польща, США. Велика частина «сірих телевізорів» також знаходиться у високій ціновій категорії і надходить з Польщі.

52% компаній з числа опитаних, які займаються послугами сервісного обслуговування, відмовляються обслуговувати клієнтів, які звертаються до них з "сірим товаром". Ще 19% беруть за це додаткову оплату.

Найбільш часті схеми "сірого імпорту" - це так звані "піджаки", коли дрібні партії завозяться приватними особами нібито для особистого використання. Ще одна популярна схема - недостовірне декларування, з заниженням митної вартості або декларуванням не того товару.

"Сірі товари" найчастіше продають через інтернет-магазини. У більшості випадків збут відбувається через фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування. Примітно, що фіскальний чек не гарантує, що товар «білий» - 34% опитаних відзначили, що продаж сірого імпорту можлива з видачею фіскального чека.

На думку 88% експертів основною причиною "сірого імпорту" є корупція в митних органах. Опитані вважають, що для вирішення проблеми нелегального імпорту мало контролювати кордон і митницю, необхідний контроль збуту всередині країни.

Три головних наслідки нелегального імпорту: нерівні правила гри для "білих" і "сірих" гравців, втрати в державному бюджеті і подальший розвиток корупції в державних органах.

В рамках дослідження компанія GfK в жовтні 2019 року опитала понад 30 експертів, які представляли основних вендорів, імпортерів і роздрібні мережі. Підсумкові значення були отримані як середня оцінка всіх експертів. Експерти спиралися на внутрішні дослідження, дані "контрольних закупівель" і т.д.

Джерело: RetailersUA
Переглядів: 213 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close