DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.38.40
Головна » 2018 » Листопад » 8 » Майнінг біткоіна енерговитратніший видобутку золота
08.02.33
Майнінг біткоіна енерговитратніший видобутку золота
      Американські вчені виявили, що витрати енергії на майнинг деяких криптовалют перевищують енерговитрати на видобуток багатьох металів еквівалентної вартості.

Спершу дослідники підрахували, скільки енергії в середньому необхідно для того, щоб отримати один долар в біткоіні і інший криптовалюті (Ethereum, Litecoin і Monero), в період з 1 січня 2016 року по 30 червня 2018 року. Для цього вони використовували, зокрема, загальнодоступні дані про параметри обладнання для майнінга і ринкові ціни.

З'ясувалося, що для видобутку одного долара в біткоіні, Ethereum, Litecoin і Monero потрібно 17, 7, 7 і 14 мегаджоулів відповідно, причому мова йде тільки про роботу самих обчислювальних машин, а не їх систем охолодження та іншої інфраструктури.

Потім вчені скористалися даними з наукової літератури про енерговитратності виробництва різних металів і їх ринковими цінами, щоб зіставити «здобич» криптовалют і видобуток реальних металів. Виявилося, що один долар в біткоіна в сім разів менше енерговитрат одного долара в алюмінії (122 мегаджоуля), але майже в чотири рази затратним долара в міді (4 мегаджоуля), золоті (5 мегаджоулів) і приблизно в два рази - платині (7 мегаджоулів ) і рідкоземельних металах (9 мегаджоулів).
«Хоча ринкові ціни криптовалют досить волатильні, хешрейти для трьох з чотирьох валют впевнено зростають, і це передбачає, що енерговитрати також продовжать зростати», - пишуть автори статті.
Однак вони також відзначають, що майбутні зміни в алгоритмах роботи криптовалют можуть і зменшити енергоємність майнінга.
«Через п'ять років ви, швидше за все, зможете купити що-небудь на Amazon або замовити напій в кав'ярні, сплативши криптовалютою, - помітили вчені. - Тим не менше, люди повинні усвідомлювати реальну вартість цієї нової технології».
Разом з тим, дослідники обговорюють, що вони порівняли виключно видобуток криптовалют і корисних копалин.
«Хоча видобуток нематеріального біткойна є енергоємним, в іншому він менш енерговитратний, ніж метали, які після видобутку необхідно піддавати переплавці, транспортуванні і зберігати», - уточнили дослідники.
Наостанок зазначимо, що, крім вищесказаного, вчені також підрахували, що тільки на майнінг біткоіна в 2017 році пішло 8,3 трильйона кіловат-годин електроенергії - це можна порівняти з енергоспоживанням Анголи або Панами. Якщо прийняти, що на біткоін доводиться половина всього енергоспоживання криптовалют (на нього припадає приблизно половина їх вартості в доларовому еквіваленті), то в такому випадку загальне енергоспоживання можна порівняти з економіками Куби або Словенії.

Загальний вуглецевий слід майнінга за останні два роки вчені оцінюють в інтервалі від 3 до 15 мільйонів тонн вуглекислого газу. Крім того, вони виявили, що майнінг в Китаї через особливості енергосистеми країни виробляє в чотири рази більше викидів парникових газів, ніж в Канаді.

Джерела: N+1Buzzfeed News
Переглядів: 11 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: