11.14.17
Майбутнє сьогодні. Друк людських органів на 3D-принтері
      Як відомо, на 3D принтерах сьогодні друкують багато чого. У медицині це досягнення прогресу стало новим етапом,  і зовсім скоро настають великі зміни в сфері протезування, та й лікування захворювань людських органів в цілому.
На 3D-принтерах з 2012 року можливо роздрукувати протези і імпланти опорно-рухового апарату людини. Хребці і міжхребетні диски із пластику і гуми   вже зараз досить добре освоєні і поступово освоюється складніший рівень - друк людських органів і частин тіла на клітинному рівні.  

У клініках США, Європи і Японії, які попереду планети всієї з наукових досліджень в медицині, прямо зараз експериментують зі стовбуровими клітинами, щоб створювати такі частини тіла, які б стовідсотково імплантувалися в людське тіло.  

Щоб ви краще уявили собі розмах прогресу, можна навести дані Oxford Performance Materials, які говорять про 450 тисячах пацієнтів по всьому світу і інвестиціях на 2 млрд. дол. Викликає сумнів використання стовбурових клітин і власних клітин людини, однак саме такий матеріал повністю виключить ризик відторгнення.

Стовбурові клітини не єдиний ресурс для 3D-принтера, вчені вже працюють над комбінацією пластикових волокон і живих клітин, без якої немислиме створення по-справжньому складних органів. Погодьтеся, одна річ роздрукувати протез кістки, а інше - частину печінки або серця.

Поки повністю такі складні органи зробити не можуть, а ось, наприклад, надруковану шкіру вже щосили використовують для пересадки в опіковому центрі США. Меценати і просто бізнесмени по всьому світу вкладаються в медичний 3D - друк, за даними дослідження Grand View Research, до 2020 року обсяг ринку 3D-друку буде більше мільярда доларів, самі принтери будуть стрімко дешевшати, а там рукою подати до випуску масових, домашніх моделей.

Які ж успіхи медицина може надати нам на поточний момент?

1. Череп

У березні минулого року хірурги замінили 75% черепа людини на пластиковий протез. Окремі кістки, начебто щелепних, «вмонтувались» в голову людини і раніше, проте таких масштабів заміни ще ніхто не виробляв, тим більше одноетапно і за допомогою 3D - принтера.

2. Хребет

Як вже написано вище, заміна хребців і міжхребцевих дисків справа майже освоєна, однак зовсім недавно китайці здійснили новий прорив і зробили замінили 12-річному хлопчикові хребець з пухлиною спинного мозку. Матеріал зробили пористим, тому постійно міняти хребець не доведеться - він просто обросте новою кістковою тканиною і стане невід'ємною частиною тіла.

3. Вухо

Біонічне вухо було створено з клітин теляти, полімерного гелю і наночастинок срібла. У результаті медики Прінстонського університету створили справжнє «вухо майбутнього», яке здатне сприймати радіохвилі, невловимі звичайним людським вухом. За словами вчених, вони цілком можуть освоїти «підключення» такого вуха до нейронів головного мозку, щоб він міг сприймати почуте.

4. Зародок

Не зовсім живий орган, однак, японська компанія «Fasotec» за допомогою магнітно-разонасного томографа друкують у прозорому кубі, що імітує утробу матері, точну копію вашої майбутньої дитини. Виглядає одночасно і фантастично і лякає, але поки цей наскрізь комерційний проект подобається медикам, адже з його допомогою можна буде спостерігати за правильним розвитком плоду, практично тримаючи модель дитини в руках.

5. Руки

Коли уродженцю Південної Африки Річарду Ван ЕСУ відрубало пальці правої руки в столярній майстерні, він знайшов Айвана Оуена з Вашингтона, який створив прототипи механічних рук.

Разом вони заснували компанію Good Enough Tech, розробили Robohands, і освоїли друк «роборук» на 3D-принтері, істотно здешевивши кінцеву вартість продукту. Заручившись підтримкою компанії Makerbot, яка позичила їм і принтери і ресурси для друку, ці два ентузіаста допомогли вже більш ніж 200 людям по всьому світу.

6. Печінка

Повний орган надрукувати поки не вдається, зважаючи на його складність, проте вже в зараз освоєний друк тканини печінки з гепатоцитів, зірчастих клітин і клітин епітелію. Успіх цей датований 2013 роком, так що цілком можливий науковий прорив до «роздруківки» цілої печінки вже найближчим часом.

Ну і ось така новина для осмислення вам наостанок:

Технічний директор компанії Google Рей Курцвейл припускає, що   вже через 5 років 3D-принтери будуть стояти в кожній лікарні, зважаючи на великий розвитку в даній галузі і здешевленню виробництва. А через 15 років буде освоєна технологія друку прямо всередині хворого.

Справа в тому, що доставити маленьку друкуючу головку всередину набагато простіше, ніж орган, тому майбутнє, коли людина з поганою, скажімо, ниркою буде підходити до автомату, і під місцевим наркозом швиденько «роздруковувати» всередині себе новий орган - не за горами.   Курцвейл також додав, що обладнання для такого завдання вже існує в теперішньому часі.

Переглядів: 430 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close