15.42.40
Майбутнє, яке не з'явилося: атомний круїзний куля
Майбутнє, яке не з

              Так, раніше було багато цікавих проектів, про які люди думали, що незабаром все це з'явиться в реальності. Наприклад, це футуристично транспортний засіб, постійно переміщається з країни в країну. Транспорт є атомний куля, яка рухається за рахунок обручів. Природно, для переміщення такої громадини (а ви можете подивитися на малюнок, щоб зрозуміти грандіозність задуму), потрібна енергія. Потрібно багато енергії, і її планувалося отримувати за рахунок роботи атомного реактора. Загалом-то, це навіть не транспортний засіб, а щось на кшталт готелю. 

Цей проект був опублікований в журналі "Amazing Stories", публікувався в США, приблизно в 1946 році. Редактор і автори журналу вважали, що атомна енергія - це енергія майбутнього, і вона буде основою для проектів подібного типу. Наприклад, редактор у своїй рецензії до проекту написав: "З атомною енергією людина буде мати стільки вільного часу, скільки у нього ніколи до цього не було. Він зможе цілий день проводити в розвагах, шопінгу, мистецтві. А може і просто нічого не робити" .

Загалом-то, майбутнє виявилося не таким, яким його уявляли фантасти середини минулого століття. Тим не менш, проект цікавий - перш за все, своєю масштабністю. Шар планувалося зробити прозорим, щоб можна було спостерігати за проноситься мимо пейзажем. Кільця - магнітні, вони-то і рухали кулю. Енергія реактора могла як рухати куля, так і зупиняти його. Ніяких гігантських двигунів, пристроїв, все дуже просто, і разом з тим, практично. В "кулі-готелі" є ігри, тераси, зали відпочинку, танцювальні зали, плавальні басейни, та інше.

Загалом, щось на кшталт круїзного корабля, тільки сухопутного. Шкода, що подібний пристрій так і не з'явилося. Хоча, можливо, це і добре - адже всі ми знаємо, яку загрозу, хоча й приховану, несе в собі атомний реактор. Але ж подібний куля мав би проходити по населених пунктах, і хто знає, що могло б статися в разі аварії. Хай вже краще ми будемо обходитися без величезних куль і атомних реакторів.
Переглядів: 427 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close