11.37.40
Logistics Gliders зазнала одноразові вантажні безпілотники, виконані з фанери
      Американський стартап Logistics Gliders провів перший етап випробувань перспективних одноразових вантажних безпілотників LG-2K, розробка яких ведеться за контрактом з DARPA і Морською піхотою США. Як пише Aviation Week, в цілому були проведені 12 запусків одноразових безпілотників; всі визнані повністю успішними.

Відзначимо, що апарати LG-2K, що мають в довжину 3,9 метра і розмах крила 8,3 метра, виконані з фанери і здатні перевозити вантажі масою до 725 кілограмів у внутрішньому відсіку об'ємом 1,2 кубічних метра. Маса порожнього безпілотного планера становить 181 кілограм.

Пристрій може бути додатково оснащено посадковим парашутом, проте в цьому випадку обсяг вантажного відсіку зменшиться до 1 кубічного метра. Крило безпілотника виконано складним, в розкладеному стані його жорсткість забезпечується спеціальними підкосами.

В ході першого етапу випробувань шість безпілотних планерів LG-2K були запущені за допомогою вертольота. Вони перевозилися на зовнішньої підвіски, а на деякій відстані від точки призначення відчіплювалися в повітрі і летіли до заданих координат. Ще шість апаратів були запущені в повітрі з вантажного літака SC-7 Skyvan.

Під час перевірок сім з 12 безпілотників після запуску керувалися дистанційно, інші п'ять - планували до заданої точки в автономному режимі. Загальний час, який апарати провели в режимі планування, склало 54 хвилини.

Вартість LG-2K не називається, проте в контракті з Морський піхотою зазначено, що вона не повинна перевищувати $ 11 тис. Крім того, відомо, що безпілотники повинні бути придатні для скидання з транспортних літаків C-130 Hercules, конвертопланів MV-22 Osprey і транспортних вертольотів CH-53 Sea Stallion.

Наостанок зазначимо, що для доставки вантажів наземним загонам військові сьогодні використовують вертольоти і транспортні літаки. Контейнери з вантажами скидаються на парашутах, а потім підбираються загонами на землі. Така система перевірена десятиліттями, однак перестала відповідати сучасним реаліям та іноді призводить до небажаних наслідків: вантаж зпускається на парашуті наприклад, може полетіти на територію противника.

Крім того, під час бойових дій загони бійців сильно віддалені один від одного, а парашутні системи не можуть планувати на значну відстань. Організувати ж адресний обліт транспортного літака може бути дуже дорого і небезпечно. Вирішити всі ці проблеми, що забезпечують можливість безпечної адресної доставки вантажів.

Джерело: N+1
Переглядів: 211 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close