DVI

Понеділок, 24.09.2018, 04.32.58
Головна » 2018 » Серпень » 27 » Люди виграли у ШІ OpenAI в Dota 2 в першому матчі з трьох
13.00.35
Люди виграли у ШІ OpenAI в Dota 2 в першому матчі з трьох
      Штучний інтелект вже продемонстрував свою перевагу над людьми шахах, Go і покері, але в командному кіберспорті продемонструвати настільки високий результат йому ще не вдалося. Під час проведення турніру The International, що проходить у Ванкувері, команда професійних гравців розгромила команду ботів ШІ на полі битви гри Dota 2. Перемога людей була переконливою, але її не можна назвати неминучою, оскільки боти продемонстрували доблесну боротьбу. Додамо, попереду ще два раунди змагання, так що остаточний переможець все ще залишається невідомим.

Боти ШІ були створені неприбутковою дослідницькою компанією OpenAI, заснованою Ілоном Маском і Семом Альтманом (президент венчурного фонду Y Combinator). Основною метою компанії є розвиток відкритого, дружнього до людини штучного інтелекту. Разом з тим, навчання ботів грі Dota 2 є важливою дослідницькою задачею. Грати у відеоігри може здатися тривіальним завданням, але насправді це величезна проблема для ШІ, яке потребує спільної співпраці, довгострокового стратегічного планування і складного прийняття рішень. Ймовірно, ці навички, відточені в відеоіграх, одного разу можуть бути застосовані до вирішення реальних проблем (не пов'язаних зі знищенням або поневоленням людства).

Під час минулого матчу ШІ не зміг продемонструвати велику перевагу. Не можна було виявити однозначного лідера, ситуація на полі бою постійно змінювалася - то команда людей захоплювала лідерство, то команда ботів. Але в кінцевому підсумку стратегія людей виявилася більш виграшною.

Команда ботів під назвою OpenAI Five грала добре, але зробила кілька ключових помилок, включаючи незвичайне зосередження на нейтральному персонажі гри, відомому як Roshan. Цей персонаж живе посередині карти, і герої можуть об'єднатися, щоб знищити його і тим самим виконати побічний квест. Це небезпечне завдання, але приносить серйозні нагороди, включаючи предмет, який дозволяє героям швидко відроджуватися. Боти OpenAI неодноразово нападали на Roshan. Ця тактика іноді приносила результат, але в той же час приводила до того, що об'єкти на половині карти ботів залишалися незахищеними, що відкривало гравцям-людям з команди Pain Gaming безкарно завдавати шкоди на території суперника.

Хоча у ботів були і виграшні стратегічні рішення. Наприклад, вони могли пожертвувати оточеним героєм, якого команда людей спробувала б (і не змогла б) врятувати. Також боти здійснювали точні атаки. Як і можна було очікувати, ШІ грав як машина. Боти не відчували хвилювання і мали доступ до ігрового інтерфейсу, який надає точні числа про здоров'я кожного героя і дистанції між ними.

Джерело: The Verge
Переглядів: 11 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: