DVI

Понеділок, 19.11.2018, 05.22.24
Головна » 2017 » Листопад » 9 » Літій-повітряні акумулятори Samsung дозволять майже в 2 рази збільшити пробіг електромобілів на одній зарядці
08.23.18
Літій-повітряні акумулятори Samsung дозволять майже в 2 рази збільшити пробіг електромобілів на одній зарядці
      У дослідницькій лабораторії Samsung розроблений прототип літій-повітряного акумулятора, який дозволяє майже в 2 рази збільшити ємність батарей і запас ходу електромобілів в порівнянні з традиційними літій-іонними акумуляторами при незмінних габаритах.

Батареї, створені на базі нової технології, забезпечують значну щільність зберігання енергії на рівні 520 Втч/кг. Як відзначають розробники, якщо замінити батарею нового електромобіля Nissan Leaf на літій-повітряну, то його запас ходу від повністю зарядженого акумулятора збільшиться з 400 км до 700 км.

Настільки істотно збільшити щільність зберігання енергії інженерам вдалося завдяки значному зменшенню товщини роздільника між катодом і анодом - на 90%. У новій батареї товщина розділового шару складає всього 20 мікрон. Завдяки цьому при незмінних розмірах батареї вдається значно збільшити кількість доступних осередків.

Літій-повітряні акумулятори витягають кисень з повітря, він вступає у взаємодію з літієм для створення струму. Такі батареї мають ряд переваг в порівнянні з традиційними літій-іонними зразками. Вони володіють вищою ємністю, а для їх виготовлення потрібно менше матеріалів, що дозволяє знизити їх масу і вартість виготовлення.

Однак є у цієї технології є і свої недоліки. Так, у літій-повітряних акумуляторів починається погіршення показників після певної кількості циклів зарядки-розрядки. У разі прототипу, виготовленого фахівцями Samsung, деградація настає вже після 20 циклів. Також таким батареям потрібно кілька годин для повної зарядки. Таким чином, буде потрібно ще ряд досліджень і розробок, перш ніж почнеться комерційне використання літій-повітряних акумуляторів. У компанії Samsung сподіваються усунути зазначені технологічні бар'єри і приступити до повноцінного використання таких батарей, приблизно, до 2030 року. Для цього планується експериментувати з різними матеріалами і формами катода і анода, що дозволить поліпшити продуктивність.

В даний час в електромобілях широко застосовуються літій-іонні батареї виробництва Panasonic, Samsung SDI, LG Chem і ряду китайських компаній. Як перспективною альтернативою їм розглядаються твердотільні батареї, які здатні забезпечити приріст ємності і прискорену зарядку в порівнянні з літій-іонними акумуляторами. Toyota планує приступити до комерційної експлуатації таких батарей до середини 20-х років.

Джерело: cdrinfonikkei
Переглядів: 176 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: