DVI

Субота, 21.04.2018, 07.08.59
Головна » 2016 » Серпень » 8 » Легендарний український літак Ан-2 «кукурузник» потрапив до Книгу рекордів Гіннеса
12.30.47
Легендарний український літак Ан-2 «кукурузник» потрапив до Книгу рекордів Гіннеса

      Легкомоторний літак Ан-2, він же легендарний «кукурузник», встановив світовий рекорд. Про це повідомляється в Twitter компанії «Антонов».

Відзначається, що український літак найдовше в світі все ще випускається.
Легендарному «кукурузник» вже набігло 60 років.

«Ан-2 занесений в Книгу рекордів Гіннеса, як єдиний літак, який випускається більше 60 років», - говориться в повідомленні.

Ан-2 відноситься до категорії легких транспортних літаків. 6 березня 1946 року була утворена ОКБ-153 у цивільних і транспортних літакам при Новосибірському авіаційному заводі імені Чкалова (нині - «ДП« Антонов »). Його головним конструктором став Олег Костянтинович Антонов. Першим завданням ОКБ став сільськогосподарський літак СХА-1, пізніше перейменований в Ан-2.

Легендарний український літак Ан-2 «кукурузник» потрапив до Книги рекордів Гіннеса

31 серпня 1947 року льотчик-випробувач П.М. Володін вперше підняв у небо перший прототип Ан-2, позначений СХА. Літак виконав два великих кола на висоті 1200 метрів і після 30 хвилин польоту зробив посадку. У грудні 1947 року в НДІ ВПС почалися Державні випробування, які тривали до березня 1948 року. 23 серпня 1948 року літак під позначенням Ан-2 був прийнятий на озброєння ВПС і на постачання ГВФ. Серійне виробництво було організовано на заводі № 473 в Києві. 9 вересня 1949 року льотчик-випробувач Г.І. Лисенко підняв в небо перший серійний Ан-2 (в транспортному варіанті).

Ан-2 - це наймасовіший в світі одномоторний біплан за всю історію авіації, експортувався в 26 країн світу. Він складається на озброєнні ВПС багатьох країн, використовується як сільськогосподарський, спортивний, транспортний, пасажирський літак.

Легендарний український літак Ан-2 «кукурузник» потрапив до Книги рекордів Гіннеса

В СРСР літак дуже широко експлуатувався на місцевих повітряних лініях для перевезення пасажирів і вантажів (часто на лініях, які пов'язували обласні центри з районними, а також селами), виконання різних народногосподарських, зокрема, авіаційних хімічних робіт. Застосовувався так само і в ДОСААФ, для десантування парашутистів-любителів.

Народна назва «кукурузник» літак отримав у спадок від По-2, оскільки замінив попередника на сільськогосподарських роботах в період масового засіву полів кукурудзою. Будучи простим в експлуатації, придатним для роботи з непідготовлених ґрунтових майданчиків і володіючи малим розгоном і пробігом, літак був незамінний для робіт на малоосвоєних територіях Сибіру, ​​Крайньої Півночі, Середньої Азії, де застосовувався повсюдно.

Легендарний український літак Ан-2 «кукурузник» потрапив до Книги рекордів Гіннеса

Ан-2 вироблявся в СРСР, Польщі і досі продовжує випускатися в Китаї. Всього було побудовано більше 18 тисяч одиниць техніки. У липні 2013 року київське авіаційне виробниче об'єднання «Антонов» оголосило про початок льотних випробувань літака Ан-2-100 з турбогвинтовим двигуном МС-14 виробництва української компанії «Мотор Січ». Літак заправляється керосином, а не бензином, що підвищує його рентабельність. Планується переобладнання ряду літаків Ан-2 з країн СНД в варіант Ан-2-100.

Джерело: «Сьогодні», «Вікіпедія»

Переглядів: 181 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: