DVI

Субота, 24.03.2018, 23.28.40
Головна » 2016 » Листопад » 25 » Латвія хоче стати країною стартапів і вже прийняла відповідний закон з податковими преференціями для молодих компаній
13.00.52
Латвія хоче стати країною стартапів і вже прийняла відповідний закон з податковими преференціями для молодих компаній

      Парламент Латвії ухвалив закон, покликаний стимулювати інвесторів вкладати гроші в місцеві стартапи. Цей закон вводить новий податковий режим, який поки не зустрічається в інших країнах Європи. Причому, цей закон є частиною більш широкої ініціативи, покликаної зробити Латвію країною, привабливою для відкриття стартапів.

Як відзначають автори закону, в даний час близько половини витрат стартапів в Латвії доводиться на виплату прибуткового податку і соціальних платежів. В стартапах мало інших витрат, крім зарплат. Міністерство економіки Латвії пішло назустріч Латвійської асоціації стартапів і погодилося запровадити новий податковий режим, що знижує витрати на податки.

Затверджений закон, який набирає чинності з 1 січня 2017 року, впроваджує два податкових плану. Перший з них передбачає сплату податків в сумі € 252 на місяць за кожного співробітника, незалежно від суми зарплати, зі збереженням мінімальних соціальних гарантій. Для висококваліфікованих працівників передбачений другий податковий план. Він призначений для співробітників з вченим ступенем або стажем роботи понад 5 років. В даному випадку всі податкові платежі та соціальні збори компенсуються державою, а співробітники отримують повні соціальні гарантії. Раніше податкове навантаження на зарплати таких співробітників становила приблизно таку ж суму, як і виплачується їм зарплата. З новим податковим режимом стартапи зажадають меншу суму інвестицій або ж ефект від інвестицій подвоїться завдяки істотному зниженню податків. Це дозволить стартапам протриматися до наступного раунду фінансування і бути більш успішними в довгостроковій перспективі.

Щоб скористатися новим податковим режимом, стартап повинен відповідати кільком критеріям. Наприклад, його вік не повинен перевищувати 5 років, а річний дохід за перші 2 роки з моменту реєстрації повинен складати не більше € 200 тис. Крім того, стартап не повинен проводити виплату дивідендів. Також він повинен пропонувати інноваційний продукт або послугу. Нарешті, стартап повинен залучити на початковому етапі фінансування інвестиції в € 30 тис. або більше. Це свого роду механізм відбору перспективних стартапів, здатних генерувати працездатні ідеї і залучати інвесторів.

Міністр економіки Латвії заявив, що країні потрібно стати найбільш привабливою для стартапів в балтійському регіоні. І цей закон є лише першим кроком в організації підтримки діяльності інноваційних технологічних компаній. У наступному році планується прийняти і інші подібні закони.

Джерело: techhub
Переглядів: 158 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: