12.43.13
Курс молодого фахівця з вин: декілька порад початківцям дегустаторам
Курс молодого фахівця з вин: декілька порад початківцям дегустаторам

             Молода людина приходить в магазин, купує пляшку вина для того, щоб пригостити дівчину, яка прийшла до нього додому, радісний повертається, готує смачну їжу, розливає куплене вино по келихах. Через хвилин п'ять-десять лунає дзвінок і в квартиру входить довгождана гостя. Свічки, ароматична лампа, вино в келихах - все це заради неї. І ось, після тосту, молоді люди роблять перший ковток і ... дівчина біжить на кухню, щоб виплюнути той оцет, що купив молодий чоловік. Романтична вечеря безнадійно зіпсована, а напроти молодого чоловіка стоїть великий жирний мінус. Мда, подібна ситуація - кошмар наяву для деяких молодих людей. Що ж, давайте постараємося навчитися відрізняти якісне вино від неякісне, щоб подібних казусів не відбувалося.

Крок 1. Оцінюємо колір і склад вина.

Звичайно, в пляшці навряд чи можна оцінити колір вина, необхідно налити його в келих, і вже потім проводити особисту експертизу. Ось, що радять дегустатори-професіонали:

- Для якісної оцінки необхідно помістити позаду келиху білу серветку або шматочок тканини. Звичайно, для професіонала багато що може сказати і "гра" вина в келиху напроти джерела світла, але починаючому дегустатору краще скористатися стандартним методом.

Більшість червоних сортів вин набувають з віком більш густу забарвлення, що наближається до пурпуру у найстаріших вин. Цікаво, що колір вина може також розповісти багато чого про те, з яких сортів винограду вино було зроблено. Так, сорт "Pinot Noir" блідіший, ніж інші.

Курс молодого фахівця з вин: декілька порад початківцям дегустаторам


Тест на колір годиться не тільки для червоного, але і для білого вина. Чим старше вино, тим стає багатшим його колір - і саме старе біле вино "грає" на світлі ". Більш того, колір білого вина може розповісти знавцеві про те, де був вирощений виноград, з якого вино зроблено: чим південніше, тим багатший колір вина, зробленого з місцевих сортів винограду.

Після оцінки кольору, можна зробити круговий рух келихом для того, щоб простежити, як "сповзає" вино з його стінок. Є міф, який говорить, що чим більше "язиків" залишається на склі, тим краще вино. Нічого подібного - число таких "мов" відповідає змісту спирту у вині. Чим вищий відсоток спирту, тим більше "язиків" залишається.

Крок 2. Оцінюємо запах (букет) вина

Для оцінки букета вина необхідно зробити ще одне круговий рух келихом - щоб повітря навколо келиха наситився молекулами вмісту келиху. Після цього піднесіть келих до носа і вдихніть на повні груди.

Молоді сорти вин відрізняються більш "вузьких" запахом - в букеті переважає декілька легко пізнаваних напрямів (наприклад, ягідний запах). Чим старше вино, тим багатшими букет, запах такого вина комплексний. Чи не комплексуйте і вдихніть запах пару раз, якщо одного недостатньо - це дозволить краще оцінити букет.

Курс молодого фахівця з вин: декілька порад початківцям дегустаторам



Переглядів: 404 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close