15.04.28
Купівля Tesla Model 3: основні труднощі для українців

      Як ми знаємо, сьогодні, 31 березня, відбудеться анонс довгоочікуваного доступного електромобіля Tesla Model 3. Бажають оформити попереднє замовлення на автомобіль зможуть зробити це 31 березня в магазинах Tesla, а з 1 квітня стартує прийом попередніх замовлень в онлайні. Нагадаємо, для цього буде потрібно внести авансовий платіж в сумі $ 1000, при цьому ціна на Tesla Model 3 повинна стартувати з позначки близько $ 35000. Можна з великою впевненістю припустити, що серед бажаючих в числі перших придбати електромобіль Tesla Model 3 будуть і мешканці нашої країни (можливо навіть з числа наших читачів). Цілком ймовірно, що їх буде небагато, але їм безумовно буде цікаво дізнатися про підводні камені покупки Tesla Model 3.

Ресурс electrocars.com.ua виділяє три таких «каменя»:
  1. Відсутність України в списку країн в формі для замовлення автомобіля. Це найменша з проблем, і скоріше є психологічною, ніж реальною. У голландському представництві компанії українцям радять при покупці вказувати одну з сусідніх країн, але в графі адреси вказувати свої реальні координати. Проблем виникнути не повинно.
  2. Самостійна доставка і митне оформлення автомобіля при ввезенні в Україну. Так як офіційного представництва і магазинів Tesla в Україні немає, громадяни нашої країни можуть отримати автомобіль, зібраний на заводі в Нідерландах. Питання з митницею в даному випадку доведеться вирішувати самостійно і в процесі проходження митного контролю може виникнути маса складнощів.
  3. Подвійне оподаткування. Це, мабуть, найбільш неприємний момент, який може легко відбити бажання купувати автомобіль. Купуючи нову Tesla Model 3, фізичній особі потрібно буде обов'язково заплатити податок на додану вартість в розмірі 21% від суми покупки в Нідерландах, що збільшить передбачувану вартість автомобіля до $ 42 350, а потім заплатити ще ПДВ в Україні. Нагадаємо, ВРУ так і не змогла скасувати ПДВ на електромобілі - розгляд відповідного законопроекту в парламенті призупинили на час політичної кризи.

Зрозуміло, після виїзду за межі ЄС виробник буде зобов'язаний компенсувати нідерландський ПДВ, але для цього потрібно буде повернутися на завод, оскільки фізичним особам вони кошти не переводять. Відзначимо, що оформлення авто на українську юридичну особу не вимагає сплати ПДВ, але може спричинити проблеми з вітчизняним валютним регулюванням. НБУ вимагає від імпортера контракт з мокрою печаткою, а Tesla, в свою чергу, оформляє контракти тільки в електронній формі.

Джерело: electrocars.com.ua
Переглядів: 356 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close