19.07.54
Куди зникли таргани чи безпечний євроремонт?
Куди зникли таргани чи безпечний євроремонт?

              Справді, проблема зникнення тарганів давно вже активно обговорюється на форумах, порталах, дискусій з цієї проблеми ведуться на сторінках газет і журналів. У різних країнах люди з подивом стали помічати, що таргани (або прусаки, саме їх ми маємо на увазі) відразу кудись поділися. І це при всьому при тому, що з надокучливими комахами боролися десятки років, застосовуючи різні хімічні препарати. Все було безуспішно, як раптом вони пропали. Скорочення популяції тарганів, за спостереженнями, припадає на самий початок 21-го століття. 


Зникнення найдавнішого виду комах, якому налічується без малого 350 000 000 років, не могло не спричинити за собою активної реакції уважних, а потім і не дуже уважних людей. Серйозні вчені, так само як і не дуже серйозні обивателі, висунули кілька гіпотез, що намагаються пояснити подібне явище. Зараз таких гіпотез існує безліч, і тільки деякі з них є більш-менш наукоподібними. Всі гіпотези згадувати не будемо, давайте нижче просто перелічимо деякі, найпопулярніші.

Отже, перерахування йде в порядку, обумовленому популярністю кожної з теорій. Для більшого розуміння реалістичності кожній із запропонованих точок зору, розіб'ємо їх на категорії "наукові гіпотези", "навколонаукові гіпотези", "езотеричні гіпотези".

До першого класу відносяться наступні варіанти:

- Використання сучасних будівельних матеріалів (штучних);

- Бурхливий розвиток систем бездротової передачі даних, включаючи стільниковий зв'язок,

- Удосконалення технологій виробництва інсектицидів, розробка надзвичайно ефективних отрут для комах;

Другий клас включає:

- Широке поширення ГМО (генетично модифікованих організмів), які викликають збій у генетиці тарганів;

- Конкуренція з мурахами,

- Радіаційний або хімічне забруднення міст;

- Використання пластикових пакетів для сміття, що блокує доступ тарганам до продуктів харчування;

І найцікавіше - третій клас можливих причин зникнення рудих супутників людини:

- Наближення глобальної катастрофи, яку таргани почувають (наприклад, війна);

- Таргани - космічні розвідники, які дізналися все, що потрібно, і тепер вони поступово повертаються додому,

- Війни між тарганами,

В принципі, з усіх цих теорій вчені сприймають серйозно тільки гіпотезу негативного впливу високочастотної мобільного зв'язку на тарганів, плюс широке поширення новітніх синтетичних будівельних матеріалів.

До проблеми впливу високочастотного зв'язку не те, що на тарганів, а й на людей поки що ніхто не зміг підступитися. Детальніше про це можна прочитати на нашому сайті, оскільки стаття про мобільний зв'язок і її можливий негативний вплив на людину вже публікувалася на Xage. Якщо лінь читати, то висновок згаданої статті кшталт висновку лектора з кінофільму "Карнавальна ніч": "Чи є життя на Марсі, чи немає життя на Марсі - це науці не відомо".

А от питання впливу сучасних синтетичних будівельних матеріалів на тарганів, і вже тим більше, людини, можна відстежити з більшим ступенем вірогідності. В принципі, про тарганів ми вже поговорили достатньо, давайте все ж обговоримо більш нагальну проблему - наскільки безпечний для нас євроремонт. Мається на увазі не тільки сам євроремонт, скільки будівельні матеріали, використовувані при виконанні такого типу ремонту.

Дрібні неполадки після ремонту вам допоможе вирішити Чоловік на годину .

Справді, зараз, як ніколи, ринок будівельних матеріалів пропонує нам широкий ряд продуктів, які дуже зручні при виконанні ремонту, але не зовсім безпечні для людини. Медики вже встигли скласти свій список небезпечних для людини матеріалів, які краще не використовувати ні при ремонті, ні при виконанні будівельних робіт. Цей список не так вже й великий, тому можна привести його повністю.

Пінопласт . Здивовані? Та, як виявилося, цей матеріал виділяє токсичну для людини (і тварин теж) речовина стирол, яке провокує появу інфаркту міокарда та тромбоз вен.

Утеплювачі . До цих матеріалів зарахуємо екструдований полістирол та пінополістирол, в які додається гексаброміоціклододекан (ГБЦДД) для зменшення горючості цих матеріалів. Напевно, ви будете здивовані, але цей самий ГБЦДД входить в список 14-ти найбільш небезпечних відомих токсичних речовин.

Теплоізоляційні плити . Ці плити створюються на основі такого поширеного матеріалу, як поліуретан. Він не особливо шкідливий, але в плитах є і шкідливі добавки, ізоціанти, які не додадуть вам здоров'я.

Лінолеум, вінілові шпалери, декоративна плівка . Ага, тут ви напевно і зовсім здивуєтеся. Всі без винятку названі типи матеріалів містять велику кількість важких металів. Саме на них лежить відповідальність за зміст в повітрі, яким ми дихаємо, важких металів. А ось важкі метали не просто шкідливі, а дуже шкідливі для нашого з вами здоров'я. Накопичуючись в організмі, вони призводять до розвитку пухлин і виникнення інших небезпечних захворювань.

Фарби, лаки, мастики . Ці матеріали, особливо низької якості, теж дуже шкідливі для здоров'я. Чому? Та тому що до їх складу входять ті ж важкі метали, плюс органічні речовини толуол, ксилол, крезол. Останні є не просто отрутою, а отрутою, що викликає наркотичний ефект. В принципі, токсикомани цілком можуть нюхати лак замість клею «Момент» -. Ймовірно, ефект буде один і той же

Полівінілхлорид . Дуже поширений матеріал, що входить до складу багатьох лаків, фарб і покриттів. На сонці при впливі сонячного випромінювання цей матеріал розкладається, виділяючи гідрохлорид. Останній викликає хвороби печінки та кровоносних судин.

Природно, список набагато більш великий, але стаття і не ставить своєю метою перерахування всіх можливих будівельних матеріалів, які можуть бути шкідливі для нашого з вами здоров'я. Ні, ми наводимо найбільш популярні неекологічні будматеріали для того, щоб ви задумалися над тим, що краще - швидкий євроремонт, або ваше здоров'я

Євроремонт сам по собі нічим не загрожує нашому здоров'ю, шкідливі лише будівельні матеріали, які використовуються при виконанні будівельно-ремонтних робіт. Для того, щоб уникнути непотрібного ризику, або хоча б зменшити негативний вплив речовин, які нас оточують, на свій організм, намагайтеся якомога менше використовувати синтетичних речовин, і якомога більше натуральних. До останніх віднесемо натуральний клей, натуральну шкіру, оліфу, солому, бамбук, шовк, дерево, пробку, папір, та багато іншого. Крім того, без побоювання можна використовувати так звані умовно екологічні матеріали:

- Покрівельна черепиця;
-Пінобетонні блоки,
- Звичайна плитка;
- Цеглина (бажано не силікатна, а звичайний);
-. Всі інші будівельні матеріали, виготовлені з натуральних компонентів

Як бачите, вихід з положення можна знайти, і при цьому не самий витратний. Закуповуючи для ремонту, звертайте увагу на те, з чого ж виготовлені будівельні матеріали, які ви застосовуєте. Якщо вже й використовувати синтетику, постарайтеся купувати тільки ті матеріали, де стоїть знак СЕ. Це означає, що виробництво таких матеріалів виконується з урахуванням європейських стандартів. Варто пам'ятати, що в сукупності ми проводимо в приміщенні 75% свого часу (хто більше, хто менше). Саме тому варто усвідомити нарешті, що багато захворювань, що виникають як би нізвідки, викликаються цілком зрозумілими причинами, і найважливіша з них -. Синтетичні будівельні матеріали

Що ж, тепер ми знаємо ворога в обличчя, і спробуємо бути обережніше, ніж раніше, правда? Повернення тарганів бажати не будемо, але давайте побажаємо всім нам міцного здоров'я і слушних думок.

Переглядів: 419 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close