11.08.47
Куди йдуть 100 млн. доларів в кіно?
      Продовжуємо цикл наших статей з допитами людини з кінобізнесу. Якщо хто пропустив, то перший пост був на тему:

Сьогодні розглянемо ще цікавішу тему, а саме грошову. Куди йдуть всі кошти в кіно? Як можна витратити на фільм 50, 100 і більше мільйонів доларів? Про все по порядку і дізнаємося. 

Куди йдуть гроші при створенні кіно?

Перед тим, як піти в кіно на якийсь фільм, ми зазвичай дивимося трейлери і читаємо відгуки, а якщо будемо зовсім уважні, то побачимо і бюджет, витрачений на зйомки. Але в реальності все виявляється куди більш логічним. 

З чого все починається ?

Знайшовши гідну ідею для реалізації і сценарій, продюсер вже приблизно знає, скільки йому потрібно $ для виробництва картини. Так-так, саме виробництва. Звичайно, якщо не брати до уваги арт-хаус, хоча і цей жанр обмежений якимось бюджетом. 

Хто потрібен для створення картини?

Після того, як необхідна сума знайдена, стартує підготовчий процес - формування творчої команди. У неї входять:

  • режисер-постановник, 
  • оператор-постановник, 
  • художник-постановник, 
  • продюсер

який має не останнє слово в творчому процесі.

І тут йдуть перші гроші: визначаються гонорари або виплачуються вже обумовлені задатки, в розвиненому закордонному бізнесі ще можливий і відсоток від прокату фільму. 

Що далі?

Визначившись з акторами і місцями зйомок, попередньо об'їздивши міста і країни, а ще й ресторани ;), збирається адміністративний апарат, а саме: всі можливі виконавчі, креативні та інші продюсери, директори знімальних груп на місцях зйомок і їх заступники, адміністратори.

Вся ця компанія починає підготовку до зйомок: влаштовуються проби для запрошених акторів, кастинги для людей простіше. У процесі остаточного вибору акторів йде процес з формування знімальної групи. Щоб сформувати уявлення про кількість необхідних для зйомки одного фільмалюдей, досить затриматися в кінці і подивитися титри. 

Скільки народу потрібно годувати і тримати на знімальному майданчику?

В середньому на знімальному майданчику присутній 45-55 чоловік. І ось, коли все підготовлено, всі дозволи взяті, готелі оплачені, обладнання зібрано і готово до виїзду, починаються зйомки на вулицях, в будинках, павільйонах і на дні тазика з водою для гостроти кадру.

У знімальний період витрачається до 50 % бюджету  в залежності від складності зйомок, тривалості, кількості переїздів... У цей період всі, хто бере участь у знімальному процесі, працюють по 12-18 годин на добу і декого виганяють з дому за відсутність. 

А куди йдуть інші 50 % коштів? 

Відвоювавши на знімальному майданчику, приходить час пост-продакшена. У цьому періоді проходить робота з комп'ютерною графікою, монтаж відзнятого матеріалу (частина монтують на майданчику), озвучка (можуть писати і чистий звук на майданчику), маркетинг. 

У цей період і витрачаються гроші, що залишилися в більшості за рахунок графіки та маркетингу, а в особливо американських фільмах витрачають рівно стільки ж, скільки (або навіть більше ніж весь бюджет фільму) на маркетинг. Адже самі розумієте - без маркетингу це просто фільм, про який знають тільки його творці ;)

Так що особливих секретів і розпилів тут немає, бо конкуренція то жорстка битва за місце в кінопрокаті. 

Переглядів: 340 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close