20.15.03
Кредити. Про що мовчить реклама
      Епоха кредитування з кожним днем все більше і більше набирає обертів. З моменту розвалу СРСР кредит був порівняно чесним способом відбирання грошей у населення в тій чи іншій мірі. Особливо здирництво тривало аж до самого 2007 року, коли банки не зобов'язані були вказувати в договорі повну вартість кредиту, і таким чином відсотки могли досягати значних розмірів, за рахунок прихованих механізмів нарахування, переплат, неможливості дострокового погашення і страховки. 

Проте не потрібно розслаблятися і думати що тепер все легко і чесно. Кредитні інспектори, які гронами розсілися в супермаркетах, чіпляються повідомленнями по телефону, рясніють яскравими цифрами з «мінімальними відсотковими ставками», з круглими нулями і слоганами «ця річ сьогодні ж стане вашою» не дарма їдять свій хлібець, а їдять вони його саме на гроші позичальників. 

Якщо ж ви вже вирішили взяти кредит, подивившись рекламу, де все дуже - дуже чесно і сексапільна кредитна інспекторка так і манить зайти до неї на вогник, подумайте, а може все - таки є можливість зайняти у друзів, відкласти, накопичити, продати непотрібне? Подумайте ще раз. Якщо все-таки кредит потрібен, то не спокушайтеся, що тепер то вже повну вартість вам пропишуть в договорі. Приготуйтеся до безлічі і безлічі вивертів: 

1.Страхування.

Впевнений номер перший у різних хитрощах. Дозволяє відчути себе як би в захищеності від невиплати, проте в суді буде вкрай складно все довести, якщо тільки вас не спіткала інвалідність або смерть. До того ж якщо ви виплатите кредит раніше, то страховку доведеться все одно віддавати за весь термін кредиту

2. Прихована система збільшення ставок.

Зараз набирає популярність навіть у порівняно прозорих і великих банках. Суть така, перші півроку - відсотки дуже привабливі і радують око, але потім починають рости, приміром 0,1 % в день, що при тривалих термінах має вельми відчутну різницю з первинною ставкою.

3. Система платежів.

Якщо це не Ощадбанк, то, як правило, особливо в провінції, відділення банку присутній в однині. Тобто навіть якщо у вас є гроші на платіж, то заплатити вчасно треба постаратися. Окремі банки не гребують навмисне встановлювати «вузький коридор» для виплат, адже прописавши такий в договорі, можна з більшою часткою ймовірності зрубати ще відсотків і пені за прострочений платіж. 

4. Приховані комісії в договорі.

Навіть якщо ви читаєте уважно весь договір, звертайте увагу на всякі додатки, доповнення, відсилання. Кредитний інспектор може як би «забути» дати їх вам, а договір ось він же, на руках. А в цих додатках може бути прописана комісія за обслуговування банком, за ведення рахунку, за банальну консультацію кредитного інспектора, та навіть за розгляд заявки на кредит. 

Не зайве також буде нагадати про  додатковий моніторинг  перед остаточним вибором банку. Подивіться в інтернеті, почитайте відгуки, посидьте на форумах. Постарайтеся все-таки відкласти - адже зустріч з колекторами буде малоприємною, якщо таки трапиться. Якщо ж ваш друг попросить бути поручителем, не «ну чисто по-дружбі», пам'ятаєте, що за законом ви несете точно таку ж відповідальність, тобто якщо що всю суму, відсотки і штрафи спишуть з вас, а не навпіл, як прийнято думати. 

Якщо ви після всього вище переліченого таки йдете в банк за кредитом, то: 

  • виберіть найблищий від вас, часом витрати на переміщення перекривають більш низьку процентну ставку 
  • не надсилайте платежі поштою
  • не беріть кредит на нерухомість (в заставу нерухомості) 
  • не соромтеся питати, запитувати і ще раз питати кредитного інспектора аж до останньої крапки в договорі
  • зберігати всі квитанції платіжок, робити копії і не в єдиному екземплярі
  • вимагати повний договір, додатки, доповнення, зміни
  • постаратися не брати кредит у валюті, не брати овердрафт або кредитну карту (складність з порядком і терміновістю платежів зросте на порядок)

Окремі товариші, звичайно, оформляють кредити на бомжів, липові паспорта або все життя живуть в кредит, постійно перекредитовуються. Розглядаючи дану тенденцію в тому ж США, можна подумати, що не все так вже й погано. Проте враховуючи реалії нашої країни, все ж не варто прагнути до легких грошей, займіться краще накопиченням або скористайтеся позикою у друзів.

Переглядів: 359 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close