DVI

Понеділок, 19.03.2018, 23.57.02
Головна » 2016 » Грудень » 12 » Кращі фотографії дикої природи за 2016 рік за версією National Geographic
10.59.13
Кращі фотографії дикої природи за 2016 рік за версією National Geographic
      Журнал National Geographic підбив підсумки року, що минає і назвав кращі знімки мандрівників за рік. Ці фотографії не мають відношення до світових новин, а люди зустрічаються на них вкрай рідко. Більшість знімків присвячені красі нашої планети - ландшафтам, пейзажам, містах і тваринам - і екологічним проблемам. Переможців обирали у наступних категоріях: портрети тварин, ландшафти, дія і екологічні проблеми. Головну нагороду отримав француз Грег Лєкер, який зняв сардин. Фотограф відправиться в 10-денну експедицію National Geographic на Галапагоські острови.
Кращі фотографії, яких більше ста, забезпечені короткою довідкою. Давайте подивимося на кращі з кращих.
«Косяк сардин» - головна премія, а також перше місце в категоріях «Місце» і «Дія». Під час міграції вздовж Дикого берега в ПАР сардини стають жертвами дельфінів і олуші. Хижі птахи стежать зверху за полюванням дельфінів, а потім з 30-40-метрової висоти пірнають під воду і хапають сардин. Фото: Greg Lecoeur / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
Друге місце в категорії «Дія». Смерч наближається до будинків в муніципалітеті Рей, Колорадо. Після того, як торнадо пройшов повз, фотограф спустився до будинків і переконався, що всі мешканці в порядку. Фото: Tori Shea-Ostberg / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Великі білі чаплі злітають». Третє місце в категорії «Дія». У 1921 році в Угорщині залишалася всього 31 пара великих білих чапель. Але зусилля з порятунку виду не були марними: зараз в країні живуть більше трьох тисяч пар птахів, і популяція продовжує зростати. Фото: Zsolt Kudich / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Частування медузою». Спеціальне згадування журі в категорії «Дія». Фотограф Скотт Портеллі виявив черепаху, що поїдає медузу, в Байрон-Бей (Австралія). Пізніше до неї приєдналася друга. Тварини влаштували щось на зразок перетягування каната. Фото: Scott Portelli / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
"Боротьба за життя". Перше місце в категорії «Пейзаж». Джейкоб Каптайн кілька разів фотографував цей бук в лісі (Нідерланди). Щоб створити цей знімок, він більше години простояв у холодній воді. Фото: Jacob Kaptein / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Дикий каток». Друге місце в категорії «Пейзаж». На фотографії зображений гірський масив Доломітові Альпи (Італія). Знімок був зроблений в перші дні зими. Фото: Alessandro Gruzza / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Тихоокеанський шторм». Третє місце в категорії «Пейзаж». Знімок зроблений в червні 2016 року в декількох кілометрах від південного узбережжя міста Панама безлунной вночі; єдине джерело світла - блискавка всередині шторму. Фото: Santiago Borja / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Щасливий зелений метеор». Спеціальну згадку журі в категорії «Пейзаж». Фотограф поставив камеру у дороги в гірській ланцюга Західні Гати (південна Індія) і налаштував її так, щоб вона зробила 999 15-секундних фотографій. Він ліг спати, а вранці вирішив переглянути кадри - на одному з них він помітив щось зелене. Виявилося, що це рідкісний зелений метеор. Фото: Prasenjeet Yadav / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Потягне тебе в гай». Перше місце в категорії «Портрети тварин». Знімок був зроблений в дощовому лісі в штаті Махараштра в Індії. Фото: Varun Aditya / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Горда матуся». Друге місце в категорії «Портрети тварин». Самка плямистого окуня-павича охороняє мальків в прісноводому озері (Майамі, штат Флорида). Фото: Michael O'Neill / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Дружба не знає відмінностей». Третє місце в категорії «Портрети тварин». Два богомола сидять на одній гілці. Знімок зроблений в селі Лас-Росас, провінція Мадрид, Іспанія. Фото: Jose Pesquero Gomez / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Студія тупика». Третє місце в категорії «Портрети тварин». Тупик, відпочивальник під дощем, був сфотографований на острові Скомер в Уельсі. Цей острів не населений, тому птахи не бояться людей і підпускають їх до себе. Фото: Mario Suarez Porras / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Ворон переслідує малайського рибного пугача». Спеціальну згадку журі в категорії «Портрети тварин». Знімок був зроблений в Сінгапурі на початку вересня. За словами фотографа, переслідування тривало менше двох секунд. Фото: Lawrence Chia Boon Oo / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
"Життя або смерть". Перше місце в категорії «Екологічні проблеми» Останки білого ведмедя були знайдені на півночі Шпіцбергена. Точно невідомо, чому помер ведмідь - від голоду або від старості. Але судячи зі стану зубів - від голоду. Глобальне потепління і танення льодів впливають на популяцію полярних ведмедів. Фото: Vadim Balakin / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«За межами штаб-квартири Facebook». Друге місце в категорії «Проблеми навколишнього середовища». В області затоки Сан-Франциско активно йде видобуток солі. Цей соляної ставок Кріс Маккен зняв поруч зі штаб-квартирою Facebook. Фото: Chris McCann / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Токсичне марнославство». Третє місце в категорії «Екологічні проблеми». На фотографії - збільшені частинками пластика, які містяться в підводці для очей. Знімок був зроблений за допомогою відображає фотографічного мікроскопа в Університеті Фалмут (Великобританія). Фото: Eleanor Ryder / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Лісову пожежу на пляжі». Спеціальну згадку журі в категорії «Екологічні проблеми». Знімок зроблений на пляжі Сон-Серра на острові Майорка. Жінка спостерігає за стрімко розгорається пожежею. Фото: Sergej Chursyn / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Американські квіти». Спеціальну згадку журі в категорії «Проблеми навколишнього середовища». База ВПС США на сході Гренландії спорожніла в 1947 році. На цій території залишилися військовий транспорт, коробки з динамітом і 10 тисяч бочок з авіаційним паливом. Фото: Ken Bower / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.
«Ні снігу, ні льоду?» Третій заохочувальний приз у категорії «Екологічні проблеми». Самотній ведмідь сидить на березі Бартер-Айленда (штат Аляска). На острові немає снігу, хоча в цей час року він вже повинен бути. Фото: Patty Waymire / 2016 National Geographic Nature Photographer of the Year.

Джерело: National Geographic і meduza

Переглядів: 152 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: