DVI

Неділя, 18.11.2018, 21.16.41
Головна » 2018 » Жовтень » 23 » Користування транзитним авто на єврономерах не порушує чинні норм митного законодавства
11.00.30
Користування транзитним авто на єврономерах не порушує чинні норм митного законодавства
      Верховний суд України виніс рішення, яким, по суті, в черговий раз вказав на великі проблеми в українському законодавстві, що стосуються використання автомобілів з іноземною реєстрацією. Саме рішення було прийнято ще 1 жовтня, а копія постанови з'явилася в Єдиному державному реєстрі судових рішень 3 жовтня, але відомо про це стало тільки зараз.

Суд задовольнив касаційну скаргу власника автомобіля, зареєстрованого в Естонії і ввезеного на територію України від 26 лютого 2016 року з метою транзиту, і скасував штраф у розмірі 8,5 тис. грн (500 НМДГ), накладений раніше співробітниками митної служби.

Іронія полягає в тому, що суд визнав законним користування автомобілем з іноземною реєстрацією, хоча під час слухань у справі власник прямо говорив, що ввозив авто для тривалого користування, а режим «транзиту» вибрав для ухилення від сплати податків, пов'язаних з його перереєстрацією.

Підставою для винесення рішення на користь власника авто з іноземною реєстрацією стало те, що в Митному кодексі України чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо імпортованих товарів. Але такого поняття як «тимчасове ввезення» у відповідних положеннях кодексу немає, тому і використання автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених на територію України під виглядом транзиту, не можна вважати порушенням митних правил.
«При таких обставинах колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про скасування оскарженої постанови, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбаченого ч. 2 ст. 469 МК України», - йдеться в повідомленні Верховного суду України.
Іншими словами, Верховний суд України дозволив автомобілі на єврономерах, поки.

Джерело: Верховний суд України
Переглядів: 17 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: