16.41.48
Користувачам Android загрожують небезпечні віруси трьох нових сімейств, які практично неможливо видалити
      Тільки минулого місяця фахівці CM Security і FireEye Labs виявили два нові сімейства вірусів Ghost Push (Shedun) і Kemoge (Shiftybug), як стало відомо про нові ще більш небезпечні загрози, нависли дамокловим мечем на власниками Android-пристроїв.
Як стверджується, замість пред'явлення вимоги про викуп, новий витончений вірус автоматично виконує активацію Root-прав після установки зараженого додатка. Видалити його практично неможливо, оскільки він маскується під системний додаток. Позбутися від цієї зарази можна, звернувшись до хорошого фахівця з інформаційної безпеки, або ж купити новий пристрій.

За даними компанії Lookout, що виявила даний вірус, він є набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Як і представники сімейств вірусів, про які ми згадували спочатку, цей негідник відноситься до класу Adware (призначені для показу настирливої ​​реклами), але при цьому також містить характерні риси троянських програм. Більше того, він є більше трояном, ніж «рекламником».

Додаток, що містить шкідливий код, складно відрізнити від нормальної програми, але він може завдати величезної шкоди після проникнення в систему.

Фахівці Lookout виявили більше 20 тис додатків з цим шкідливим кодом, замасковані під популярні програми на кшталт Facebook, Google Now, Snapchat, WhatsApp, Candy Crush і NYtimes. Всі вони виглядають як звичайна програма з Google Play Store, але в більшості своїй поширюються через неофіційні магазини додатків, сайти з піратським ПЗ або торренти.

Компанія Lookout відносить цей вірус до нового сімейства під назвою Shuanet. Віруси Shuanet, Ghost Push і Kemoge є взаємопов'язаними троянами, говориться в повідомленні компанії.

До теперішнього часу віруси даних трьох сімейств були помічені в США, Німеччині, Ірані, Росії, Індії, Ямайці, Судані, Бразилії, Мексиці та Індонезії.

Компанія CM Security раніше заявила, що віруси цих родин могли прийти з Китаю, але ніяких вагомих доказів на користь свого твердження не привела. Фахівці Lookout вважають, що в їх створенні брали участь кілька хакерських угруповань. Думати подібним чином дозволяє високий відсоток збігу коду - від 71 до 82%.

Як звичайно в таких випадках, дослідники рекомендують встановлювати додатки тільки з офіційного магазину, закликають проявляти пильність і ні в якому разі не вестися на виверти шахраїв.

Джерело: androidcommunity
Переглядів: 272 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close