DVI

Четвер, 21.02.2019, 07.38.00
Головна » 2018 » Червень » 11 » Компанія Microsoft розмістила дата-центр на дні моря
15.18.29
Компанія Microsoft розмістила дата-центр на дні моря
      Корпорація Microsoft в рамках експерименту розмістила дата-центр (12 серверних стійок, в яких сумарно встановлено 864 сервера) на дні моря поблизу Оркнейських островів, Шотландія.

Компанія має намір з'ясувати, чи буде навколишнє морська вода ефективно охолоджувати дата-центр і чи призведе це в майбутньому до економії на його експлуатації - величезна кількість коштів традиційно витрачається саме на системи охолодження високопродуктивних серверів, що виділяють дуже багато тепла.

Як зазначається, експериментальний дата-центр знаходиться на глибині 35,5 метрів. До нього підведено спеціальний силовий підводний кабель, підключений до берегової інфраструктури Оркнейських островів (окремо зазначається, що 100% енергії, використовуваної регіоном, отримують з поновлюваних джерел - завдяки вітру і приливній турбіні, а також сонячним панелям).

Крім цього, за допомогою даного кабелю дата-центр забезпечується доступом в інтернет.

В рамках проекту, що отримав назву Natick, сервера пробудуть на дні моря, як мінімум, 12 місяців, протягом яких фахівці відстежуватимуть їх роботу, температуру і вологість всередині герметичного корпусу.

Розробники запевняють, що створений ними прототип розрахований на п'ять років роботи без необхідності в обслуговуванні. Якщо експеримент виявиться успішним, в Microsoft планують почати розміщувати на дні моря і інші дата-центри.

Джерела: The VergeGeekwire
Переглядів: 49 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: