DVI

Вівторок, 20.03.2018, 00.09.07
Головна » 2016 » Серпень » 9 » Комп'ютерні ігри підвищують успішність дітей, в соцмережі - знижують
18.30.09
Комп'ютерні ігри підвищують успішність дітей, в соцмережі - знижують

      Наукове дослідження продемонструвало, що діти, які грають у відеоігри майже кожен день, отримують більш високі оцінки з математики та природничих наук. Але ті, хто годинами просиджує в соціальних мережах, відстають у навчанні.

Вчені протестували більш ніж 12 тис. австралійський підлітків у віці 15 років. Учасники проекту виконували завдання з математики, природничих наук, читання і відповідали на питання про кількість часу, який вони проводять в соцмережах і граючи в комп'ютерні ігри.

Підлітків тестували по відомій системі Pisa (Program for International Student Assessment), яка перевіряє обізнаність дітей в базових дисциплінах кожні 3 роки в більш ніж 70 країнах. Україна також приєднається до цієї програми в 2018 році.

За результатами дослідження, вчені довели, що відеоігри можуть допомогти учням застосувати і поліпшити вміння, отримані в школі.

«Учні, які грали кожен день, отримали на 15 балів більше в тесті з математики і на 17 балів обійшли ровесників в природничих науках», - розповів Альберто Посс з Університету Мельбурна (Австралія).

Коли дитина грає у відеоігри, він вчиться вирішувати завдання і долати перешкоди, щоб перейти до наступного рівня. Це передбачає застосування знань і умінь в базових науках.

«Вчителі повинні шукати можливості застосовувати не жорстокі відеоігри на уроках», - порадив Альберто Посс.

Також доктор Посс розповів, що тінейджери, які щодня тривалий час спілкувалися в Facebook, отримували на 20 балів менше на тесті з математики, ніж однолітки, які не мають профілів у соціальних мережах.

«Учні, які постійно сидять в соціальних мережах, звичайно втрачають час, який могли б використати для навчання. Але з іншого боку це показує, що вони жертвують математикою і іншими науками заради соціалізації.

Вчителі також можуть використовувати соцмережі для того, щоб привернути увагу учнів до навчання», - пояснив учений.

Альберто Посс також не заперечує, що існує багато зовнішніх чинників, здатних вплинути на прогрес школярів.

Наприклад, учні-іноземці або представники недомінантних етнічних груп, за результатами дослідження мали більше шансів відставати, ніж ті, хто багато часу проводив в Facebook.

Додамо, в навчальний процес в Північній Америці планується впровадити модифіковану версію гри Sid Meier's Civilization V під назвою CivilizationEDU. Передбачається, що CivilizationEDU можна буде використовувати для розвитку в учнів критичного і системного мислення, здатності приймати рішення, виходячи з положення своєї держави у віртуальному світі, і вміння оцінювати наслідки своїх рішень.

Джерело: «Українська правда»
Переглядів: 151 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: