15.37.29
Колишній співробітник NASA: корабель «Ентерпрайз» з «Зоряного шляху» в дійсності дуже повільний для подорожей в масштабах Всесвіту
      У науково-фантастичному кіновсесвіті «Зоряний шлях» космічні кораблі на варп-двигунах здатні долати в вакуумі відстань в 299 792 кілометри за одну секунду - тобто рухатися зі швидкістю світла.

Ця цифра на перший погляд здається досить значною. Однак астрофізик Джеймс О'Донохью, який раніше був співробітником NASA, а зараз працює в Національному космічному агентстві Японії, стверджує, що в дійсності пересувається на такій швидкості корабель не підходить для космічних подорожей в масштабах Всесвіту. Щоб довести свою позицію, вчений провів невелике дослідження. В його рамках астрофізик, в числі іншого, створив наочний відеоролик, в якому вигаданий «Ентерпрайз» відправився в реальну космічну подорож від Сонця до Плутона:

Як пише Business Insider, в своєму дослідженні О'Донохью спирався на технічні характеристики «Ентерпрайза», зазначені в Star Trek Encyclopedia, яка була написана Ріком Штернбахом і Майклом Окудам - технічними консультантами «Наступного покоління» - в 1991 році. З неї, зокрема, відомо, що космічні кораблі в знаменитому кіновсесвіту рухаються зі швидкістю від 1 до 9,99 варп-фактора, при цьому варп-фактор 1 дорівнює швидкості світла, а типова верхня межа варп-фактора - 9,99 - більше ніж в 2140 разів перевищує її.

У створеному астрофізиком ролику «Ентерпрайз» летів від Сонця до Плутона на різних варп-швидкостях, починаючи з варп-фактора 1 і закінчуючи 9,9. Згідно з працею вченого, на початковій швидкості, відповідній швидкості світла, кораблю знадобилося б п'ять годин і 28 хвилин, щоб досягти Плутона, який перебуває на відстані близько 5,9 мільярда кілометрів від Сонця. На шлях до Проксіма Центавра - найближчої до Сонця зірки, - у нього, в свою чергу, пішло б чотири роки і три місяці.

Варп-швидкість 5 приблизно в 213 разів швидше: з такою швидкістю подорож від Сонця до Плутона зайняло б всього лише півтори хвилини. Тим часом, Проксіми Центавра «Ентерпрайз» досяг би за тиждень.

На варп-швидкості 9,9, що перевищує швидкість світла в 2083 рази, корабель долетів би до Плутона менш ніж за 10 секунд, а до Проксіми Центавра він дістався б за 18 годин. Це цілком прийнятні цифри, проте не слід забувати, що в даному випадку мова йде про космічні об'єкти, які розташовані один від одного відносно недалеко. Якщо ж взяти типові в масштабах Всесвіту відстані, то подорож на варп-швидкості 9,9, наприклад, з одного кінця Чумацького Шляху в інший тривало б майже 96 років, і ось тут вже виникає проблема: 96 років - це довше, ніж середня тривалість життя людини на сьогодні.

Більш того, навіть з гранично можливою ​​для «Ентерпрайза» «трансварповою» швидкістю (в 8323 рази перевищує швидкість світла) на перетин нашої галактики корабель витратив би теж досить значні 24 роки, а до галактики Андромеди, яка віддалена на 2,4 мільйона світлових років від Землі, він летів би 300 років.

Сам О'Донохью називає такі результати гнітючими. Вчений нагадує, що на сьогоднішній день найшвидшим апаратом, створеним людиною, є зонд NASA Parker Solar Probe, якому в ході одного з обльотів Сонця вдалося на деякий час розігнатися до 192 кілометрів на секунду, або 692 тисяч кілометрів на годину. Якби він летів від Сонця до Плутона, то довелося б чекати майже рік. Тому, дослідник робить невтішний висновок, людство і його технологічні можливості поки дуже далекі від подорожей навіть в межах власної Галактики, і навіть якщо ми досягнемо прогресу, показаного в науковій фантастиці, нам все одно буде ще далеко до того моменту, коли ми зможемо без праці відвідати будь-який куточок Всесвіту.

Джерело: Naked Science
Переглядів: 469 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close