DVI

Четвер, 22.03.2018, 05.48.17
Головна » 2016 » Серпень » 10 » Коли найкраще спостерігати за метеоритним потоком Персеїди?
08.30.41
Коли найкраще спостерігати за метеоритним потоком Персеїди?

      В ніч на 11 серпня і вранці 12-го серпня жителів Землі очікує видовищне світлове шоу — метеорний потік Персеїди. Експерти кажуть, що в цьому році очікується підвищена активність. Зорепад отримав свою назву від сузір'я Персея — області в небі, де утворюються метеори. Насправді, метеори в зорепаді є шлейфом пилових частинок, випущених кометою Свіфта — Таттла з орбітальним періодом 133 року.

Наближаючись до Сонця, комета нагрівається, розсіюючи в міжпланетному просторі дрібні частинки льоду і пилу, які утворюють потік частинок, що тягнуться вздовж орбітальної траєкторії комети. Земля проходить через цей потік один раз на рік, в результаті чого крихітні частинки згорають в атмосфері нашої планети, спалахуючи як зірки. Частинки проникають в атмосферу Землі зі швидкістю 132 тисячі кілометрів на годину [близько 212 тисяч кілометрів на годину] і досягають температури в 10 тисяч градусів за Фаренгейтом. Згідно NASA, крихітні частинки метеорного потоку згоряють на відстані близько 50 кілометрів над поверхнею Землі.


© NASA

По кліку зображення відкриється в новому вікні з максимальною роздільною здатністю

Максимальна активність зорепаду зазвичай варіюється від 60 до 80 метеорів на годину, проте в цьому році Земля буде перебувати ще ближче до потоку крихітних часток завдяки деякій допомоги Юпітера. Іноді газовий гігант наближається до метеорного потоку, і величезна сила тяжіння Юпітера штовхає частки ближче до Землі. Експерти вважають, що цей ефект досягне свого максимуму в цьому році. «У ідеальних умовах, темп [активності метеорного потоку Персеїди] може збільшитися до 200 в годину — зазначив глава Відділу по вивченню метеорний Оточення Білл Кук, слова якого наводяться в заяві NASA.

Найкращий час для спостереження за зорепадом — після півночі за місцевим часом [бажано далеко від урбаністичного середовища]. Метеорний потік Персеїди все ще може бути видно в ніч на 12 серпня і вранці 13-го.

NASA буде транслювати зорепад в прямому ефірі на каналі Ustream

Переглядів: 120 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: