18.28.01
Коботи активно проникають в усі бізнес-сфери
      Світовий ринок коботів - роботів, які працюють спільно з людьми - до 2025 року досягне $ 9,27 млрд, говориться в новому аналітичному документі, опублікованому компанією Inkwood Research.

Для порівняння зазначимо, що в 2016 році ринок коботів оцінювався всього в $ 263 млн. Таким чином, щорічний темп зростання складе, на думку експертів, 49,14% - вражаючий успіх для галузі, якої практично не існувало до 2008, коли Universal Robots представила першого кобота UR5.

Як говориться в звіті, все більше представників малого та середнього бізнесу віддають перевагу рішенням по автоматизації, оскільки вони більш ефективні і менш затратні. Один такий кобот обходиться роботодавцю приблизно в $ 30 тисяч.

Що таке коботи

Коботи - це невеликі апарати, забезпечені, як правило, одним або двома маніпуляторами, які можна програмувати на виконання рутинних завдань - від сортування предметів до точного складання. Самі роботи є, перш за все, платформами. Купивши базову модель з набором сенсорів і робочих рук-інструментів, користувач може легко пристосувати його для широкого спектра задач.

Найчастіше коботи використовуються для упаковки, збірки, навантаження, обслуговування верстатів і випробування якості. Серед основних споживачів - транспортна індустрія, аерокосмічна, харчова промисловість, виробництво електроніки, напівпровідників, пластику й полімерів, металургія і машинобудування.

На відміну від людей, роботів можна швидко навчити різним навичкам, вони не вимагають відпочинку, зарплати і підвищень і в разі чого не напишуть в самий невідповідний момент заяву про звільнення. Також вони вирішують проблему нестачі кадрів. При цьому вартість коботів досить низька, щоб їх могли собі дозволити навіть невеликі незалежні компанії.

Джерела: ZDnethightech.fm
Переглядів: 419 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close