13.03.59
«Клони Grooveshark»: основні звукозаписні лейбли виставили українці рахунок на $ 18 млн

      Як повідомляє ресурс biz.liga.net з посиланням на видання Digital Music News, найбільші музичні студії США (Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group) 28 жовтня подали колективний позов до окружного суду Манхеттена (Нью-Йорк, США) і зажадали блокування на постійній основі доменних імен-клонів колись популярного музичного сервісу Grooveshark.com.

Здавалося б, що в цій новині такого особливого? Відповідаємо, в опублікованому виданням копії позову зазначено, що основним відповідачем у справі виступає українка, яка зареєструвала в травні 2015 домени-клони (Grooveshark.io, Grooveshark.vc, grooveshark.li) на своє ім'я. За інформацією позивачів, вінничанка Віта Ткач також управляла піратським музичним сервісом з України.

Справжній музичний сервіс Grooveshark.com, власником якого є компанія Escape Media Group, проіснував практично десять років до кінця квітня 2015 року. Саме тоді за рішенням суду сервіс був закритий через порушення авторських прав ряду звукозаписних компаній. За інформацією Similarweb, у березні 2015 року його відвідало більше 32 млн осіб.

Настільки висока популярність сервісу стала причиною появи безлічі копій Grooveshark на доменах клонах. Як повідомляється, американські музичні студії змогли «вбити» цих клонів, знову-таки, через суд, який зобов'язав американських реєстраторів доменних імен заморозити імена Віти Ткач. Втім, заповзятлива українка не розгубилася і швидко перезапустила клони на нових доменах в Швейцарії. Більше того, піратський сервіс навіть розіслав декільком американським виданням заяви від імені Grooveshark про перезапуск сервісу. У відповідь кроком музичних лейблів став лист до CloudFlare з проханням припинити обслуговувати піратський сервіс відповідача і передати в їхнє розпорядження спірні домени.

Свій збиток звукозаписні студії оцінюють в $ 18 млн: $ 4 млн за порушення авторських прав на торговельну марку, $ 0,4 млн - за кіберсквоттинг і $ 13,3 млн за порушення авторських прав по музичним треках. Природно, Віта Ткач ігнорує претензії позивача і не з'являється на слуханнях, тому американські компанії просять суд розглянути справу без участі відповідача.

Джерело: biz.liga.net
Переглядів: 267 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close