15.18.28
Клікбейт під забороною: Facebook зменшить присутність неінформативних публікацій з заманливими заголовками в стрічці

      Компанія Facebook настільки часто коригує алгоритми формування стрічки, що більшість користувачів, в тому числі і ми, вже давно збилися з рахунку. Чергові зміни були внесені в рамках боротьби з клікбейтом. Цим терміном описують спосіб побудови заголовка, який допускає спотворення сенсу тексту заради того, щоб зацікавити читача. У народі такі заголовки називають «жовтими».

Для початку варто відзначити, що це вже не перші кроки Facebook, вжиті з метою скорочення неінформативних заміток з заманливними заголовками в стрічці. У 2014 році соцмережа вже змінювала механізм складання новинної стрічки. Тоді використовувалася методика, суть якої полягає в оцінці якості матеріалів на підставі часу, витраченого користувачам на їх прочитання. До слова, це рішення як і раніше актуально і буде використовуватися разом з новими напрацюваннями.

За словами Facebook, останнім часом користувачі дуже часто скаржаться на такі заголовки, як «Коли вона заглянула під подушечку і побачила це ... Це просто шокує!», «Він поклав часник в своє взуття перед сном, а далі сталося щось неймовірне» «собака облаяв листоношу, його реакція була незрівнянна» і т.д.

Нова система, яка запрацює в найближчі тижні, покликана запобігти появі в стрічці подібних безглуздих історій з такими заголовками. Вона буде автоматично аналізувати заголовки і шукати в них шаблонні фрази, які зазвичай використовуються в цілях клікбейта. Як стверджується, система попередньо пройшла навчання на основі тисяч таких заголовків, фільтруючи записи, відповідні двома основними критеріями: матеріали, заголовки яких не розкривають їх суть, і замітки, заголовки яких сильно перебільшують їх зміст.

У Facebook розраховують, що нові зміни ніяк не позначаться на розповсюдженні повідомлень звичайних користувачів, тоді як видання, що використовують клікбейт, як ніхто інший відчують на собі дію нових правил - їх охоплення суттєво впаде.

Віце-президент Facebook з управління продуктами та розвитку новинної стрічки Адам Моссера в коментарі ресурсу TechCrunch зазначив, що поодинокі випадки використання клікбейта не стануть приводом для покарання.

«Якщо у вас виходить 50 публікацій в день і одна з них з елементами клікбейта, то вони не повинні вас торкнутися. Але якщо ви спамете такими матеріалами весь день, тоді готуйтеся в повної мірі відчути ефект від змін», - сказав Моссера.

Компанія Facebook пообіцяла і далі активно боротися з клікбейтом.

Джерело: Facebook і TechCrunch
Переглядів: 320 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close