DVI

Середовище, 21.03.2018, 14.45.10
Головна » 2018 » Березень » 13 » Kitty Hawk Cora - безпілотне літаюче таксі Ларрі Пейджа, запуск повноцінного сервісу в Новій Зеландії - до 2021 року
19.28.49
Kitty Hawk Cora - безпілотне літаюче таксі Ларрі Пейджа, запуск повноцінного сервісу в Новій Зеландії - до 2021 року
      Компанія Kitty Hawk, яку фінансує співзасновник Google Ларрі Пейдж, представила літальний апарат Cora, що розробляється протягом останніх восьми років, і розраховує запустити службу безпілотного повітряного таксі в Новій Зеландії протягом трьох років.

За даними The New York Times, компанія вже якийсь час розробляє мобільний додаток, який по зручності і простоті використання нічим не поступиться додатком популярного онлайн-сервісу замовлення таксі Uber, і почала таємно тестувати свого таксі з осені минулого року. Найближчим часом прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн повинна публічно оголосити про підписання нової угоди з Kitty Hawk і приступити до сертифікації апарату. Переговори за участю різних регуляторів ведуться вже більше 18 місяців.

Що стосується безпілотного літального апарату Kitty Hawk Cora, він, як багато подібних проектів, є повністю електричним і використовує технологію вертикального зльоту і посадки.

Cora здатний транспортувати двох осіб (маса не уточнюється). Сумарна потужність електромоторів не повідомляється, але відомо, що апарат може літати на висоті від 150 до 900 метрів з максимальною швидкістю 177 км/год. Одного заряду акумуляторів повинно вистачити на 100 км шляху. Розмах крил, по обидва боки яких розподілено 12 пропелерів (по 6 на кожну сторону), досягає 11 метрів.
У листуванні з NYT Ардерн зазначила, що Нова Зеландія має намір до 2050 року повністю перейти на транспорт з нульовим рівнем викидів в навколишнє середовище і проекти на кшталт безпілотної служби таксі Kitty Hawk є частиною цього амбітного плану.

Kitty Hawk - далеко не єдина компанія, яка розробляє самоврядні повітряне таксі. Щонайменше 19 світових компаній ведуть розробку компактних повітряних суден для служб безпілотного таксі, серед них - Boeing, Airbus, Uber, Bell Helicopter, Joby Aviation і Volocopter. Але найбільший інтерес представляє проект Uber, компанія розраховує почати тестувати повітряне таксі в Лос-Анджелесі, Далласі і Дубаї вже до 2020 року. Що ж, зараз все виглядає так немов повітряні таксі з'являться не пізніше самоврядних авто, а може і раніше.

Джерело: The VergeThe New York Times і Kitty Hawk
Переглядів: 84 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: