10.00.26
Китайський додаток Meitu - інструмент для шпигунства або все ж редактор Селфі в стилі аніме?
      Китайський додаток для редагування зображень Meitu вийшовший ще в 2008 році і став настільки популярним, що стартап, який створив цей продукт, отримав оцінку в $ 4,6 млрд. На цьому тижні Meitu, доступне для безкоштовного завантаження в версіях для iOS і Android, злетіло з 317 на четверту позицію списку кращих програм в категорії Photos & Video американського App Store, після чого про нього написали багато тематичних ресурсів, включаючи С|Net і TNW. Китайська одержимість цим додатком досягла і України. Як зазначає ресурс AIN, багато українців не встояли перед спокусою прогнати через дуже азіатський фільтр свої Селфі і фото відомих особистостей.


Ось тільки в гонитві за Селфі в стилі аніме, щедро прикрашеними наклейками а-ля Bitmoji і іншими художніми ефектами, користувачі якось упустили довжелезний список запитуваних додатком дозволів на доступ до самих різних компонентів і даних, що зберігаються на пристрої. Так, крім стандартних вимог доступу до камери, пам'яті і інтернету, програма запитує доступ до GPS-локаціїі дзвінком, не кажучи вже інших «дивацтва» на кшталт прав на зміну налаштувань аудіо і різний дій з іншими додатками. І тут мова про Android-версії програми.

Дослідник в області безпеки Джонатан Здзіарскі, який часто досліджує програми на кшталт цього, виявив в iOS-версії Meitu вельми підозрілі рядки коду. За його словами, iOS-версія додатка перевіряє, чи була пройдена процедура джейлбрейка, і до мережі якого оператора підключений iPhone. Крім того, додаток цікавиться MAC-адресом і IMEI-кодом пристрою. На його думку, компанія, яка стоїть за Meitu, збирає ці дані, щоб потім продавати їх рекламодавцям.

У Twitter, тим часом, з'являються повідомлення на кшталт цього, про те, що програма вже відсилає дані про IMEI пристроїв на сервери в Китай.

У повідомленні С|Net представили Meitu пояснили, що стандартні інструменти відстеження Apple App Store і Google Play в Китаї заблоковані, тому компанія використовує сторонні інструменти для збору статистики про використання додатка, дані про оператора потрібні для спеціальних функцій з прив'язкою до місця розташування і для показу релевантної реклами, а перевірка на джейлбрек обумовлена ​​використанням SDK з китайського сервісу обміну контентом WeChat. Також розробники Meitu заявили, що використовують призначені для користувача дані строго відповідно до власної угоди про конфіденційність.

Залишається додати, що додаток Meitu, встановлене приблизно на 1 млрд пристроїв, вже давно вийшло за межі Китаю. Аудиторія розподіляється приблизно навпіл: 456 млн китайських користувачів і ще 430 млн користувачів з інших країн.

Джерело: ainС|Net і TNW
Переглядів: 445 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close