DVI

Четвер, 26.04.2018, 06.56.27
Головна » 2016 » Грудень » 11 » Китайський диво-автобус TEB, здатний «парити» над дорожніми пробками, більше нікому не потрібен. Інвестори вийшли з проекту
10.23.53
Китайський диво-автобус TEB, здатний «парити» над дорожніми пробками, більше нікому не потрібен. Інвестори вийшли з проекту
      Судячи з усього, чергова спроба відродити ідею футуристичних автобусів-тунелів, здатних пересуватися над іншими більш компактними транспортними засобами, минаючи дорожні затори, остаточно зазнала фіаско.

Через кілька днів після видовищного публічного випробування прототипу такого автобуса TEB-1 (Transit Elevated Bus) в китайському Циньхуандао на півночі провінції Хебей на адресу виробника посипалися звинувачення в шахрайстві. У свіжій публікації видання Shanghaiist підтверджує, що багатообіцяючий проект інноваційного громадського транспорту вже давно припадає пилом на полицях архіву історії. Нібито після неабиякої порції бруду критики з боку державних ЗМІ з проекту один за одним почали виходити інвестори. В кінцевому підсумку всі розбіглися і проект, схоже, згорнули.

Насправді інженери, які проектували TEB-1, припустилися кількох серйозних помилок і від початкового вау-ефекту, який виник в ході першої презентації проекту, не залишилося і сліду. Занадто маленький дорожній просвіт - всього 2,1 м - робив TEB-1 несумісним з більшістю транспортних засобів, що рухаються по китайським дорогах. Крім того, експлуатація подібних автобусів на увазі внесення великих змін в дорожню інфраструктуру, оскільки в такому вигляді вони можуть серйозно пошкодити дороги, світлофори та інші об'єкти. І це не кажучи вже про сумнівну краудфандінгову кампанію без будь-яких гарантій для інвесторів і безглуздих відмовки, якими автори намагалися ухилитися від надання інвесторам документації по проекту.

Загалом, все це в кінцевому підсумку призвело до повної зупинки тестування. З тих пір TEB-1 простоює без діла в іржавому ангарі прямо посеред однієї з великих китайських автомагістралей. Ось уже кілька місяців нікому немає до нього ніякого діла. До слова, термін оренди ділянки дороги, на якому він знаходиться, закінчується тільки через рік, так що поспішати нікуди.

Джерело: TechCrunch
Переглядів: 140 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: