DVI

Четвер, 22.03.2018, 05.56.01
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Китайські вчені першими модифікували геном хворого на рак легенів дорослої людини за допомогою CRISPR
09.00.34
Китайські вчені першими модифікували геном хворого на рак легенів дорослої людини за допомогою CRISPR
      Китайські вчені вперше в світі впровадили пацієнту з раком легенів специфічні клітини, модифіковані за допомогою технології CRISPR. Дана процедура є частиною клінічних випробувань, що проводяться в West China Hospital. Вона має на увазі редагування генома імунних клітин пацієнта і їх подальше впровадження в організм з метою боротьби з агресивною формою раку легенів.
Випробування з використанням модифікованих клітин здійснювалися і раніше. Однак в даному випадку вчені вперше використовували клітини, модифіковані за допомогою технології CRISPR. Відзначимо, дана технологія дозволяє з високою точністю видаляти і вставляти ділянки ДНК в живих клітинах. Технологія CRISPR дозволяє простіше і дешевше змінювати клітини і додавати в них функції для боротьби з раком та іншими хворобами. Завдяки новій техніці вчені мають можливість вирощувати і розмножувати клітини з необхідними характеристиками істотно швидше.

В рамках даного випробування вчені витягли лейкоцити з крові пацієнта і за допомогою технології CRISPR видалили з них ген, який уповільнював імунну реакцію клітини. Ця особливість клітин дозволяла раку розростатися. Модифікації клітин вчені розмножили їх, а потім знову впровадили пацієнтові. Фахівці очікують, що оновлені клітини, позбавлені стримуючого гена, зможуть більш ефективно боротися з раком легенів. За словами вчених, перше введення модифікованих клітин пацієнта пройшло успішно, і незабаром він отримає другу ін'єкцію. Однак подробиці поки не уточнюються.

Етичний дозвіл на проведення даних клінічних випробувань було отримано в липні цього року. Надалі планується залучити до випробувань CRISPR-модифікованих клітин ще 10 пацієнтів. За ними буде здійснюватися спостереження протягом 6 місяців, щоб переконатися в безпеці ін'єкцій.

Як очікується, на початку наступного року аналогічні випробування з CRISPR-модифікованими клітинами почнуться і в США, що дозволить боротися з різними типами раку.

Однак не всі з ентузіазтів сприймають можливість використання технології CRISPR. Існують і противники модифікації клітин людини, називаючи такий метод неетичним. Але потрібно відзначити, що отримані таким чином модифікації впливають лише на конкретного пацієнта і не передаються у спадок його нащадкам.

Також нагадаємо, використовуючи методи генної інженерії, засновані на системі CRISPR/Cas9, вчені Темпльського університету повністю очистили інфіковану клітину від генів ВІЛ.

Джерело: The Verge
Переглядів: 135 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: