10.00.34
Китайські вчені першими модифікували геном хворого на рак легенів дорослої людини за допомогою CRISPR
      Китайські вчені вперше в світі впровадили пацієнту з раком легенів специфічні клітини, модифіковані за допомогою технології CRISPR. Дана процедура є частиною клінічних випробувань, що проводяться в West China Hospital. Вона має на увазі редагування генома імунних клітин пацієнта і їх подальше впровадження в організм з метою боротьби з агресивною формою раку легенів.
Випробування з використанням модифікованих клітин здійснювалися і раніше. Однак в даному випадку вчені вперше використовували клітини, модифіковані за допомогою технології CRISPR. Відзначимо, дана технологія дозволяє з високою точністю видаляти і вставляти ділянки ДНК в живих клітинах. Технологія CRISPR дозволяє простіше і дешевше змінювати клітини і додавати в них функції для боротьби з раком та іншими хворобами. Завдяки новій техніці вчені мають можливість вирощувати і розмножувати клітини з необхідними характеристиками істотно швидше.

В рамках даного випробування вчені витягли лейкоцити з крові пацієнта і за допомогою технології CRISPR видалили з них ген, який уповільнював імунну реакцію клітини. Ця особливість клітин дозволяла раку розростатися. Модифікації клітин вчені розмножили їх, а потім знову впровадили пацієнтові. Фахівці очікують, що оновлені клітини, позбавлені стримуючого гена, зможуть більш ефективно боротися з раком легенів. За словами вчених, перше введення модифікованих клітин пацієнта пройшло успішно, і незабаром він отримає другу ін'єкцію. Однак подробиці поки не уточнюються.

Етичний дозвіл на проведення даних клінічних випробувань було отримано в липні цього року. Надалі планується залучити до випробувань CRISPR-модифікованих клітин ще 10 пацієнтів. За ними буде здійснюватися спостереження протягом 6 місяців, щоб переконатися в безпеці ін'єкцій.

Як очікується, на початку наступного року аналогічні випробування з CRISPR-модифікованими клітинами почнуться і в США, що дозволить боротися з різними типами раку.

Однак не всі з ентузіазтів сприймають можливість використання технології CRISPR. Існують і противники модифікації клітин людини, називаючи такий метод неетичним. Але потрібно відзначити, що отримані таким чином модифікації впливають лише на конкретного пацієнта і не передаються у спадок його нащадкам.

Також нагадаємо, використовуючи методи генної інженерії, засновані на системі CRISPR/Cas9, вчені Темпльського університету повністю очистили інфіковану клітину від генів ВІЛ.

Джерело: The Verge
Переглядів: 362 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close