DVI

Понеділок, 26.08.2019, 05.37.20
Головна » 2019 » Липень » 25 » Китайські прикордонники встановлюють на Android-смартфони туристів шпигунське ПЗ, яке збирає з гаджетів всі дані
09.46.21
Китайські прикордонники встановлюють на Android-смартфони туристів шпигунське ПЗ, яке збирає з гаджетів всі дані
      За останні кілька років Синьцзян-Уйгурський автономний район Китаю перетворився в справжню антиутопію, де високотехнологічні системи стеження за мусульманською меншістю сусідять з таборами з масового перевиховання відповідно до державної ідеології.

Однак, як стало відомо зі спільного розслідування, New York Times і Vice, «під ковпаком» знаходяться не тільки жителі регіону, а й іноземні туристи: при перетині пунктів пропуску в Сіньцзяні з боку Центральної Азії прикордонники просять туристів пред'явити мобільний телефон в розблокованому вигляді, після чого забирають гаджет на годину-другу.

Якщо це iPhone, його вміст вивчають, підключивши до комп'ютера. А власникам пристроїв на Android без їх відома встановлюють спеціальний шпигунський додаток, яке перелопачує вміст смартфона.

Відзначається, що утиліта зветься BXAQ або Fēng cǎi: вона збирає всі текстові повідомлення, історію дзвінків, списки контактів і додатків, нікнейми власника смартфона в соціальних мережах і навіть записи в календарі, а потім формує звіт і відправляє його з усією витягнутою з пристрою інформацією на спеціальний сервер.
Іконка шпигунського додатки (знаходиться справа вгорі).

Крім цього, як з'ясували журналісти, додаток сканує гаджети на наявність одного з 73 тисяч файлів з «екстремістським контентом» - до нього відносяться, наприклад, записи «Ісламської держави», уривки з Корану, виступи Далай-Лами, креслення зброї і навіть треки японської метал-групи Unholy Grave, у якій є заборонена в Китаї пісня Taiwan: Another China, і книга американського письменника Роберта Гріна.

Судячи з усього, ПО має видалятися перед тим, як смартфон повернуть власнику. Тим не менш, деякі прикордонники забувають про це - саме так стало відомо про шпигунство за туристами. До слова, першими про збір даних повідомили в'їжджавші в Синьцзян мандрівники з Киргизстану. За їх словами, про те, що прикордонники збираються «злити» всю інформацію з телефонів, ніхто не попереджає.

Невідомо, як давно почалася ця практика і як саме використовуються зібрані дані. Імовірно, китайські спецслужби скачують вміст смартфонів, щоб в разі виникнення будь-яких підозр їм було в рази простіше знайти потрібну людину.

Влада Китаю поки ніяк не відреагували на публікації.

Переглядів: 289 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: