20.19.27
Китайці створили прототип СВЧ-гармати, здатної виводити з ладу ракети, танки та іншу військову техніку
      Вже більше шести років група китайських вчених з Північно-західного інституту ядерних технологій в Сіані веде розробку потужної мікрохвильової зброї. І цілком небезуспішно. Показаний на ілюстрації пристрій - є ні чим іншим, як прототипом обмовляється мікрохвильової гармати, нещодавно отримав престижну Національну премію за просування науки і техніки. Розробка надзвичайно компактна як для зброї подібного класу і здатна вміститися на лабораторному стенді. У подальшій перспективі цією зброєю планують оснащувати керовані ракети, БПЛА та наземні транспортні засоби.

Відзначимо, що мікрохвильова зброя призначена для ураження електронних систем ворожої військової техніки та обладнання. Стрільба по цілі високоенергетичним імпульсом випромінювання в діапазоні від 300 до 300 000 МГц дозволяє уразити цілі, які мають навіть спеціальний захист від ЕМІ. Проникаюче високочастотне випромінювання викликає перевантаження електронних схем, які в кращому випадку втрачають працездатність на деякий час, а в гіршому - повністю виходять з ладу. Чим вище енергія мікрохвильового імпульсу, тим більшою руйнує силою володіє зброя. У деяких випадках його використання може викликати фізичні ушкодження критичних вузлів, таких, як двигуни і комутаційні пристрої, які знаходяться під управлінням електроніки.

Коротко кажучи, подібна зброя - знахідка для військових. Сценаріїв його застосування - море. Мікрохвильові гармати відносно невеликої потужності, встановлені на кораблях, літаках, танках і іншої техніки, можуть стати ефективним засобом оборони, паралізуючи або збиваючи з курсу ракети, виводячи з ладу електроніку ворожих транспортних засобів та інтелектуального особистої зброї.

Крім захисних цілей така зброя може використовуватися і для атаки. Ракети або безпілотники, оснащені мікрохвильовими гарматами, будуть в змозі завдати фатальні пошкодження апаратурі першої і більш далеких ліній оборони противника. Мікрохвильові промені зможуть вражати установки радіоелектронного захисту супротивника, батареї ракет протиповітряної оборони, комунікації, системи управління і системи військової техніки, включаючи і танки.

Джерело:
popsci і dailytechinfo
Переглядів: 360 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close