DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 01.34.32
Головна » 2016 » Серпень » 17 » Китай запустив супутник, який дозволить налагодити квантовий зв'язок між різними континентами
14.00.08
Китай запустив супутник, який дозволить налагодити квантовий зв'язок між різними континентами

      Китай успішно вивів на орбіту перший в світі супутник квантового зв'язку. Quantum Science Satellite створений з метою реалізації захищеного квантового зв'язку між станціями в Китаї і Європі. У разі успішної реалізації задуманого, він дозволить досягти безпрецедентного рівня безпеки зв'язку між різними континентами.

Супутник працює на основі принципів квантової криптографії, аналогічно існуючим оптоволоконним квантовим ключовим розподільних мереж в Європі, Китаї та США. Завдяки моніторингу шуму в мережі, система дозволяє віддаленим сторонам отримати ідентичні випадкові рядки даних без можливості перехоплення іншими сторонами. Тим самим закладається основа зашифрованою зв'язку майбутнього. Правильно налаштована система здатна протистояти спробам дешифрування практично всіма традиційними методами. Вона може бути встановлена ​​шляхом додавання спеціального обладнання для здійснення маршрутизації на існуючі оптоволоконні кабелі.

Новий китайський супутник зробить можливим експлуатацію такої ж захищеної системи за допомогою бездротового з'єднання. Для цього використовуються високошвидкісні когерентні лазери. Вони дозволять встановити зв'язок між двома станціями на різних континентах. Експериментальний супутник також несе на борту контролери та емітери, необхідні для роботи квантової заплутаності. Разом з тим, впровадження такої системи в умовах космосу вимагає проведення експериментів. В результаті, навіть з урахуванням того, що запуск пройшов успішно, немає гарантії, що квантове обладнання буде працювати належним чином.

У разі успіху китайський супутник стане першим пристроєм свого роду, який дозволить створити першу в світі трансконтинентальну квантову ключову розподільну мережу. Цей проект був запропонований Європейським космічним агентством ще в 2001 році, але тривалий час для нього не вдавалося знайти фінансування. Професор Віденського університету Антон Зейлінгер (Anton Zeilinger), вперше запропонував таку систему, зараз працює над китайським проектом.

Джерело: The Verge
Переглядів: 112 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: