12.00.54
Китай витратить $ 300 млрд, щоб стати технологічно незалежним і захопити світ

       У 2015 році Китай прийняв програму Made in China 2025, яка передбачає досягнення країною повною технологічною незалежності - від виробництва чіпів до випуску безпілотних автомобілів. В цілому влади КНР готові виділити на реалізацію проекту понад $ 300 млрд.

Варто зазначити, що працювати така система буде наступним чином. Урядові інвестиційні фонди і банки розвитку Китаю почнуть видавати місцевим компаніям величезні позики з низькою процентною ставкою, щоб вони змогли придбати зарубіжних конкурентів на місцевому ринку, а також візьмуться субсидувати проведення наукових досліджень.

Передбачається, що в центрі уваги китайського уряду виявляться найрізноманітніші галузі науки, в тому числі - розробка нових матеріалів, штучний інтелект, протокол 5G, виробництво інтегральних схем і
біофармацевтики. Також Китай має намір налагодити випуск власних літаків, робототехніки, електромобілів, безпілотних авто, сільгосптехніки, кораблів і залізничної техніки.

Таким чином, згідно з прийнятою доктриною, до 2025 року Піднебесна має перестати покладатися на імпортні товари від більшості великих зарубіжних постачальників, включаючи Boeing, Airbus, General Electric, Siemens, Nissan, Renault, Samsung і Intel.

І все б нічого, але зараз західні промислові гіганти почали бити на сполох. З'ясувалося, що нова стратегія Пекіна, по суті, являє собою ніщо інше, як справжнісінький план по завоюванню світу.

Згідно досить-таки апокаліптичним звітом Торгової палати Євросоюзу в Китаї, опублікованого днями, в дійсності мета стратегії Made in China 2025 полягає у витісненні зарубіжних конкурентів не тільки зі свого, але і зі світового ринків, і в створенні вигідних умов для власних транснаціональних корпорацій, які отримують різноманітні пільги від влади КНР.

Так, за даними дослідницького центру при Інституті Меркатора, Китай направлено інвестує в закордонні компанії, щоб отримати контроль над найбільш перспективними технологічними проектами.

В результаті всіх цих дій, припускають експерти, іноземні компанії виявляться в нерівних умовах для конкурентної боротьби і, швидше за все, зазнають поразки, оскільки жодна інша країна не готова до настільки великих витрат на підтримку свого високотехнологічного бізнесу.

Підсумовуючи аналітиків, в кінцевому рахунку влади КНР отримають економічне світове панування, яке потім, можна не сумніватися, буде трансформовано в військово-політичний глобальний вплив.

Перспективи, треба визнати, пригнічують. Однак не варто думати, що Захід готовий "здатися без бою»: так, на високотехнологічні західні ринки китайським інвестиціям, по суті, вже закрили доступ. Повідомляється, що на американському і західноєвропейському ринках зараз введено негласну заборону на покупку інвесторами з КНР будь-яких значущих промислових активів.

Більш того, в кінці минулого року спеціальна комісія Конгресу США настійно порекомендувала Комітету з іноземних інвестицій остаточно заборонити покупку китайськими державними компаніями будь-яких активів на території Штатів.

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 369 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close