15.42.20
Китай починає оснащувати автомобілі RFID-мітками для відстеження трафіку, з 2019 року ця система стане обов'язковою
      Після введення в Китаї системи «соціального рейтингу», яка відстежує поведінку своїх громадян, обмежуючи права власників низьких оцінок, влада країни вирішила зробити ще один крок в напрямку контролю китайців. Нова постанова уряду передбачає обов'язково оснащення кожного автомобіля спеціальної RFID-міткою для відстеження його пересувань.

Ініціаторами проекту виступили Міністерство громадської безпеки та Міністерство управління трафіком Китаю. За даними The Wall Street Journal, програму RFID-міток запустять 1 липня поточного року в тестовому режимі, проте вже з 2019 року вона стане обов'язковою для всіх нових автомобілів, які будуть продаватися в Китаї. В якості основної причини такого кроку чиновники називають відстеження та оптимізацію дорожнього трафіку, однак правозахисники вважають, що це ще один спосіб стеження, до того ж до мільйонів відеокамер і інших методів контролю.

Датчики будуть встановлювати на лобове скло, зчитувальні пристрої розмістять на узбіччях доріг і пропускних пунктах. Досліджуючи отриману за допомогою даної системи інформацію, влада планує оптимізувати дорожній рух таким чином, щоб знизити кількість заторів, а значить і обсяг шкідливих викидів в атмосферу. Також згадується можливість запобігання атак терористів, що вже наштовхує на думку про можливість альтернативного використання системи для стеження за конкретними автомобілями і людьми.

На відміну від варіантів з GPS-модулями, система заснована на RFID-мітках не здатна відстежувати поточне місце розташування автомобіля в будь-який момент часу, так що не зовсім зрозуміло, який обсяг інформації буде в підсумку зібраний. З іншого боку, вже відомо що мітка буде передавати на зчитувачі додаткову інформацію, включаючи колір автомобіля та його номерний знак.

Відзначимо, що це не перша система подібного роду, аналогічний варіант намагаються реалізувати в Мехіко, а в ряді інших країн RFID-мітки використовуються для оплати палива, паркування, штрафів та доступу до платних шосе. Однак варіант в Китаї має всі шанси стати найбільшою в світі системою подібного роду завдяки обсягом населення і кількості автомобілів в цій країні. Ну, а з урахуванням системи «соціального рейтингу», щільного моніторингу інтернет-активності, величезної кількості камер відеоспостереження з розпізнаванням обличчя і найбільшої в світі бази біометричних даних, влада Китаю дійсно може незабаром отримати повний і всеосяжний контроль над своїми громадянами.

Джерело: The Verge
Переглядів: 246 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close