DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.43.11
Головна » 2017 » Липень » 4 » Китай переживає період «сяомізаціі», перетворюючись в високошвидкісного новатора
10.00.55
Китай переживає період «сяомізаціі», перетворюючись в високошвидкісного новатора

      Китай перестає бути країною з копіюєчою економікою і перетворюється в високошвидкісного інноватора. Принаймні, такої думки дотримується Бен Джофф - інвестор найбільшого в світі акселератора hardware-проектів hax, що дав визначення китайському інноваційному чуду - «сяомізація».

Відзначимо, що термін Xiaomization, використовуваний Джофф для опису того, що нині відбувається в КНР, утворений від назви китайського виробника гаджетів Xiaomi, який відомий тим, що швидким запуском у виробництво гаджетів власної розробки буквально видавлює конкурентів з ринку. Так, свого часу Xiaomi «знищила» виробника фітнес-браслетів Fitbit, просто випустивши свій браслет за $ 13.

 
«Справа тут не в великих грошах, - говорить Джофф. - Головна перевага Китаю - швидкість. Великі компанії тут працюють на швидкостях стартапів. Тут вважається нормальним, що постачальник компонентів може написати в неділю ввечері, що вже в понеділок вранці буде здійснена велика поставка комплектуючих».
Цікаво, що разом з цим Китай перетворюється в світовий дослідний центр. Провідні світові університети і компанії відкривають тут свої лабораторії і запускають дослідні проекти. За словами, Джоффа, вже в цьому році Китай обжене по патентах Японію і вийде на друге місць в світі після США.

Хорошим індикатором розвитку Китаю також є кількість коштів, які тут прийнято вкладати в стартапи. Джофф каже, що зараз в країні спостерігається навіть надлишкове фінансування інноваційних проектів: китайські стартапи на першому раунді отримують великі суми в порівнянні з аналогічними проектами в США. На думку Джоффа, так відбувається тому, що місцеві інвестори вважають, що проектом, щоб згодом «вистрілить», відразу потрібні великі гроші.

Наостанок зазначимо, що Китай, на думку Джоффа, сьогодні схожий на Японію 80-х: «Це неймовірно творча і неймовірно швидко розвиваючась країна, в якій розвиваються абсолютно всі технології: від високотехнологічних проектів, VR і AR до сервісів оренди баскетбольних м'ячів».

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 65 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: