DVI

Четвер, 26.04.2018, 04.33.07
Головна » 2016 » Вересень » 5 » Китай остаточно спростував отримання прав власності на літак Ан-225 «Мрія»
15.00.40
Китай остаточно спростував отримання прав власності на літак Ан-225 «Мрія»

      Минулого тижня в пресі з'явилася інформація, що Китай планує налагодити виробництво найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 «Мрія». Зазначалося, що нібито договір з ДП «Антонов» передбачає використання креслень і специфікацій літака, і що китайській компанії переходить право власності на літак Ан-225. Однак представники китайської сторони остаточно спростували отримання прав власності на літак Ан-225 «Мрія», повідомляє видання ЛIГАБiзнесIнформ.

Так, президент компанії Aerospace Industry Corporation of China (AICC) Чжан Йоушен не підтверджує факт передачі українською стороною документації на виробництво АН-225.

«Угода, підписана нами з українським державним підприємством Антонов, не передбачає передачу прав власності та технічної документації», - сказав Чжан.

Він пояснив, що підписаний 30 серпня в Пекіні рамковий документ містить три пункти: добудова в Україні в більш короткі терміни другого в світі літака Ан-225; створення в перспективі на базі AICC виробничої лінії по збірці літаків цього типу і формування виробничої бази запчастин до них.

Чжан заявив, що Ан-225 компанії потрібен виключно для задоволення потреб міжнародної повітряної логістики AICC. З цією ж метою компанія збирається придбати цілу партію літаків Ан-178. «Мрію» компанія вважає найбільш економічно ефективним літаком для доставки великого обсягу вантажів (не обов'язково надгабаритного) на далекі відстані.
Керівник AICC також заявив, що прийняв рішення створити в Києві логістичний центр, з якого будуть доставляти вантажі в інші країни Європи. Переговори про це почалися близько шести років тому. План такого хаба може бути представлений через три місяці.

Посол України в Китаї Олег Дьомін сказав, що повідомлення про нібито передачу українським підприємством Антонов повного пакету прав на виробництво літака Ан-225 «Мрія» китайській компанії є фейком, організованим, швидше за все, одним з російських медіа-ресурсів.

Нагадаємо, що Ан-225 «Мрія» - найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським Конструкторським бюро імені Антонова в кінці 80-х років минулого століття. У листопаді 2004 року Міжнародна федерація аеронавтики внесла його до Книги рекордів Гіннесса за 240 рекордів. Свій перший політ Ан-225 здійснив у 1988 році, а з 1989 року він перебуває в експлуатації.

Джерело: ЛIГАБiзнесIнформ
Переглядів: 101 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: