09.00.34
Китай наздоганяє США в сфері наукових розробок

      Китай вийшов на перше місце за ступенем впливу в чотирьох з восьми «ключових наукових областях». При цьому інші чотири наукові сфери як і раніше знаходяться у веденні США. Про це повідомляє Японське агентство науки і технологій (JST).

Аналітики JST вивчили найпопулярніші дослідження в кожній з восьми «основних наукових областей», а потім визначили, в яких країнах базуються автори 10% кращих робіт. У вибірці були представлені вчені з США, Великобританії, Німеччини, Франції, Китаю і Японії.

Отже, за результатами дослідження КНР зайняла лідируючі позиції з комп'ютерних науках, математики, матеріалознавства та інженерії. Американські ж вчені домоглися найбільшого успіху в таких «ключових наукових сферах», як фізика, біомедицина, екологія та клінічна медицина.

Цікаво, що найбільших успіхів китайське наукове співтовариство досягло в комп'ютерних науках. Якщо в 2000 році вчені з КНР були авторами лише 3% найбільш цитованих досліджень, то в 2015 році цей показник зріс до 21% (американським вченим належить половина всіх досліджень на дану тематику). Крім того, в розпорядженні КНР є вже три найпотужніших суперкомп'ютера в світі, один з яких був представлений в 2013 році, а два інших - в 2016.

Також варто відзначити, що Китай поступово наздоганяє Америку в сфері фізики - країна має намір інвестувати $ 6 млрд в будівництво найбільшого в світі прискорювача частинок і тим самим може зайняти лідируючі позиції на терені фізичних відкриттів.

У тому, що Китай поступово виривається вперед в плані науки, немає нічого надприродного. За даними Національного інституту розвитку науки і техніки Японії (NISTEP), китайці вже давно активно інвестують кошти в наукові розробки.

Так, в минулому році КНР витратила на R&D близько $ 300 млрд. Крім цього, держава докладає величезних зусиль для залучення дослідників з-за кордону. На даний момент для талановитих іноземних вчених китайське керівництво пропонує безліч грантових програм (гранти, до речі, вельми щедрі - вам не тільки оплатять всі витрати на переїзд, але і нададуть тимчасове житло). При цьому основний акцент робиться на вчених - вихідців з Китаю, які отримали освіту за кордоном і там зараз працюють.

Нарешті, з тисячі провідних технологічних компаній світу, більше всіх вклали в НДДКР, 130 базується саме в Китаї (серед них - ZTE, Alibaba і Huawei). В результаті, за минулий рік приватні китайські фірми витратили на дослідження і розробки в цілому $ 46,8 млрд - на 18,6% більше, ніж у 2015 році.

Для порівняння, в США цей ріст склав всього 8%. Гірше того, після вступу Дональда Трампа на пост президента американці почали скорочувати бюджети на наукові дослідження.

Таким чином, резюмують аналітики, сьогодні Китай має всі шанси стати провідним гравцем на терені наукових розробок.

«Жодна інша країна світу, за винятком США, сьогодні не витрачає на НДДКР більше, ніж Китай, - говорить Адам Сюй, глава Strategy &. - У світлі інноваційної стратегії, прийнятої на державному рівні, перевагою китайських компаній на глобальному ринку поступово стає не конкурентоспроможне ціноутворення, а інновації».

Джерела: hightech.fm, nikkei
Переглядів: 300 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close