14.26.39
Кілька причин зайнятися дайвінгом

      Океанська товща синьої води, де живе своїм життям барвистий і різноманітний світ. Тільки сама думка про те, що ви можете побачити пишність підводної флори і фауни, досліджувати коралові рифи, затонулі судна і підземні печери, і вже рука сама тягнеться гуглити все про дайвінг.

Звичайно, не будемо розповідати про спортивний дайвінг, де існує кілька дисциплін занурення, наприклад, нічний дайвінг, або підняття вантажу на час. Також коротко згадаємо, що є дайвінг комерційний і військово-прикладний, де серйозні натреновані плавці пірнають в таких гідрокостюмах, які ще довго не побачать рядові дайвери.

Давайте більш детально дізнаємося про те, як зайнятися дайвінгом з нуля, полюбити його і кожну відпустку планувати так, щоб занурюватися, занурюватися і ще раз занурюватися.

1. Доступність

Купувати відразу дорогий гідрокостюм, систему вантажів, і обважуватись підводними ножами і компасами вас ніхто не змусить, це все коштує великих грошей, а спробувати, за смаком вам доведеться дайвінг чи ні, можна буде за цілком прийнятну ціну в дайвінг-центрах практично на будь-якому курорті.

Це буде так званий дейлі-дайвінг, з інструктором, вам дадуть зануритися з групою таких же новачків, і ви зможете оцінити свої сили, захопитися красою підводного світу, і вирішити, чи продовжувати вам займатися цим захоплюючим спортом. Зазначу, що торік ціна за один день становила 50 $, зараз, звичайно ж, потрібно враховувати інфляцію і курс.

2. Барвистість і різноманіття

Якщо ви організуєте свою відпустку у вигляді дайвінг-туру, що зараз зовсім не рідкість, то у вас вийде досліджувати цілий підводний світ окремо взятого моря. Уявіть собі круїз на яхті по морю, яка буде робити зупинки біля самих мальовничих островів та інших місць, придатних для пірнання, щоб ви побачили всю глибинну красу. Зараз дуже багато хто вибирає саме такий вид відпустки на противагу «овочевому» відпочинку на лежаках, уперемішку зі зловживаннями з «шведським столом».

3. Адреналін і дисципліна

Дайвінг заняття надзвичайно екстремальне, але разом з тим вимагає дисципліни і самоконтролю. Крім того – це вид спорту, і якщо ви хочете віддати ваших дітей в секцію підводного плавання або самим стати дисциплінованими і тренованими, але разом з тим випробувати нові відчуття, то дайвінг підійде якнайкраще.

Він набагато безпечніший інших екстремальних занять спорту при належному дотриманні техніки безпеки, однак здатний дати більшу кількість адреналіну та емоцій, від споглядання підводного світу.

4. Стан «невагомості»

Бувалі дайвери стверджують, що це чи не половина від усіх гострих відчуттів, адже знаходження на глибині, реакція організму і навколишнє оточення – все це дійсно схоже на стан невагомості. Якщо ви думали, що випробувати повну свободу рухів, стояти догори ногами і крутити сальто можливо тільки в космосі – то дайвінг виконає ваші дитячі мрії.

5. Безпека

На перший погляд, дайвінг неймовірно небезпечне заняття, а перед очима так і миготять фільми-катастрофи про підводників та інші невтішні історії. Насправді, за статистикою, катастрофи у дайверів набагато менше, ніж у звичайних контактних видах спорту начебто хокею або баскетболу.

Так що якщо ви не будете страшенним одинаком, а завжди будете пірнати як мінімум, в парі, пройшовши перед цим навчання і отримавши сертифікат дайвера, то небезпека залишитися в товщі води буде зведена для вас до мінімуму.

Отже, з чого ж почати навчання? Важливо розуміти, що ви не будете відразу ж пірнати за затонулим золотом іспанських галеонів, а спочатку будете вчитися в секції дайвінгу та здійснювати свої перші занурення в басейні.

Навчання

Вам слід грамотно підійти до вибору дайвінг-секції, яка по завершенню курсу вручить вам сертифікат дайвера, навчить поводженню в екстрених ситуаціях і роз'яснить все про спорядження і принципи функціювання кожної деталі вашого костюма

Вибір місця

Починати слід з мілководдя. Початківець лижник ніколи не полізе на «чорну трасу», тому найближчу відпустку заплануйте поїздку на Червоне море, Індонезію або інше популярне місце для початківців дайверів.

Купівля спорядження

Не варто прагнути купити все і відразу, причому враховувати треба те, що Інтернет рясніє оголошеннями про костюми і «спорядження», які побували в бою всього лише пару разів, а потім господареві надоїло, і він скоріше все хоче продати за низькою ціною.

Довідка від лікаря

Перед заняттями варто обстежитися у лікаря. Якщо вірити вікіпедії і її значному переліку протипоказань і хвороб, з якими не можна занурюватися, то виходить, що занурюватися можна практично нікому. Бувалі дайвери радять звернути увагу на гіпертонічну хворобу, хвороби серця і органів дихання.

Також, якщо у вас є ушкодження кісток не рекомендуються занурення на великі глибини. У кожному разі, постарайтеся проконсультуватися з лікарем і візьміть в дайвінг-центр довідку, де вам не забороняється заняття даним видом спорту.

Переглядів: 311 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close