13.47.51
Кілька порад любителям техніки
Несколько рад любителям технікі

              Кожен день ми стикаємося з технікою, яка вже не стільки нам служить, скільки необхідна для збереження почуття єднання зі світом. Тим не менш, у світі технологій є деякі небезпеки, які нас підстерігають. І небезпеки ці не тільки щось на зразок поломки жорсткого диска або вірусів.


Є й інші небезпеки і дрібні перешкоди, про які варто пам'ятати. Все це може бути чревате грошовими збитками, проблемами з економією часу і іншими неприємними речами.

Купівля технічних пристроїв

Буквально кожен тиждень виробники випускають новий гаджет, який у багато разів краще колишніх. У такого гаджета і швидкодія на висоті, і дисплей більше, і кава він варити може, і вдома прибирати. Тим не менш, пам'ятайте, що все це - просто реклама. І не всім нам потрібні над-наворочені (само собою, над-дорогі) смартфони, планшети і ноутбуки. Подумайте про те, що для ваших цілей цілком достатньо звичайного телефону або бюджетного смартфона. А на зекономлені гроші можна поїхати відпочити.

До речі, зараз дуже модно брати дорогу річ в кредит мало не на 5 років, при малих і середніх доходах. Навіщо все це, чи варто покупка таких витрат і нервів?

Безпека в соціальних мережах

У соціальній мережі, будь то "Вконтакте", Facebook або будь-яка інша, дуже багато користувачів. І дуже невелика частина цих користувачів замислюється про те, що всі конфіденційні дані (включаючи місце проживання, місця відпочинку, переваги користувача) можуть бути предметом полювання зловмисників. Люди бувають різні, і варто поберегтися, не виставляти всю таємницю напоказ. Перевірте налаштування безпеки свого аккаунта в соціальній мережі /мережах, і насолоджуйтеся безпечним (звичайно, все відносно) спілкуванням з друзями.

Безпека у відкритих бездротових мережах

Безкоштовні  WiFi мережі  подобаються багатьом, насамперед, тим, що ці точки повністю безкоштовні, і інтернет можна отримувати в будь-яких обсягах. І знову-таки, мало хто замислюється про те, що власник такої точки з легкістю може перехоплювати передані по мережі дані. Так, вони зашифровані, але є багато способів розшифрувати бажані пакети даних. Крім усього іншого, на багатьох закритих форумах зломщиків викладаються /продаються перехоплені пакети даних (ще зашифровані) з безкоштовних точок. Ви впевнені в тому, що адміністратор бездротової мережі, встановленої в кафе - порядна людина? Особисто я - ні.

Так що будьте обережні. Краще або взагалі не підключатися до таких мереж, або намагатися максимально захистити свій ноутбук /смартфон.

Віруси

 Так, всі ми про них знаємо, але зазвичай випускаємо з уваги рекомендації фахівців про своєчасній установці антивірусних пакетів, файєрволов, оновлень операційної системи та інше. Краще раз в тиждень витрачати годину часу на все це, ніж потім місяцями відновлювати загублені дані. 

Паролі /логіни

У наш час паролі типу qwerty та інші зламуються за частки секунди. І ніякі каптчі та інше не завадять зловмисникові зламати ваш акаунт, якщо пароль ненадійний. Найкраще довіряти генерацію пароля спеціальним сервісам /програмам. Там йде генерація по дуже складним алгоритмом, зламати який не так просто. В якості прикладу можна навести KeePass, який не тільки генерує паролі, але і зберігає їх, разом з логіном. При цьому всі дані захищені Головним паролем.

Резервна копія даних

Будь ви вебмайстром або звичайним користувачем ПК, варто задуматися про постійне копіюванні даних, які є важливими для вас. Сайти, проекти, звіти - такі дані іноді відновити просто не можна. Так що робіть бекапи, не економте час і файлове простір.

Переглядів: 291 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close