11.36.18
Кілька порад для тих, хто хоче виступати на публіці
      Пам'ятається, в студентські часи мені, на першому курсі, довелося виступати на публіці вперше. Це була якась конференція, яка - вже й не згадаю. Переживав тоді моторошно, хоча нічого страшного і не сталося - мене послухали, потім народ переключився на наступного оратора.

Було трохи прикро, коли мало хто звернув увагу на мій виступ, хоча я і розумів, що сам виступ був так собі. І з плином часу я почав працювати над тим, щоб мене все ж слухали. Через час все ніби як вийшло: видатного оратора з мене не вийшло, але зацікавити народ своїм виступом я вже був в змозі. 

І в цьому допомогли кілька порад Дейла Карнегі. Сьогодні пропоную ознайомитися з кількома порадами, які допоможуть вам стерпно виступати. 

1. Розкажіть якусь історію

Навіть якщо ви - оратор на моторошно серйозної конференції, все одно, варто розповісти щось цікаве, причому не в кінці виступу, а на початку. Придивіться до виступаючих - найбільше уваги публіка приділяє не серйозним людям в окулярах, читаючою з папірця, а людям, які виступають енергійно і цікаво, розбавляючи серйозні тези-якимись історіями "по темі". 

Якщо у вас є почуття гумору, можете спробувати пожартувати - і якщо народ усміхнеться, трохи пізніше можете пожартувати ще раз. Але не варто перетворювати свій виступ на клоунаду, це теж слід запам'ятати. 

2. Не переказуйте дослівно свою статтю/доповідь 

Якщо у вас в руках 10 - сторінкову доповіді, не варто зачитувати її всю ( навіть, якщо у вас відмінна пам'ять, і ви напам'ять пам'ятаєте все, що там написано). Розкажіть про найцікавіше, тезисно, і тоді люди вами і вашою темою зацікавляться. 


Крім того, повторіть головну думку своєї доповіді кілька разів (і не через пропозицію, а кілька разів за виступ ).

3. Запропонуйте рішення якої-небудь проблеми

Люди люблять, коли їм допомагають у будь-яких питаннях. І, якщо це можливо, спробуйте відразу ж показати зацікавленим, що саме ви пропонуєте вирішити, яку саме проблему.

Так вийде зробити не завжди, але на частині виступів подібний прийом буде цілком виправданий.

4. Не завчивайте свій текст 

Якщо ви завчите текст виступу, то і розповідати ви його будете так само завчено, як би не намагалися прикрасити. Обов'язково підготуйте тези виступу, але намагайтеся імпровізувати, розповідаючи щось від себе по кожному з пунктів. 

Якщо ж завчити текст цілком і повністю, ви можете забути слова, і відразу ж збитися.

5. Тренуйтеся

Обов'язково покращуйте свої навички оратора - виголошуйте тости на зустрічах, виступайте перед знайомими (якщо вони згодні вас слухати, звичайно). Спробуйте говорити перед дзеркалом - це може допомогти прибрати будь-які безглузді кривляння, якщо вони у вас є. 

У результаті все у вас вийде, адже навіть дуже сором'язливі люди, при необхідності, вчилися виступати, і робили це дуже добре.

Переглядів: 394 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close