19.38.09
Кілька порад для початківців лижників
      Справжня сніжна погодка затримується, трохи ускладнюючи створення новорічного настрою. Схоже, що в січневі канікули багатьом завзятим лижникам не вдасться віддатися улюбленому заняттю, проте нас чекає лютий і, що стає цілком зимовим місяцем, березень. Якщо ви хочете стати в один ряд з цими рожевощокими спортсменами в гарних костюмах і в'язаних шапочках, і освоїти нарешті-таки лижі, то нижче будуть кілька порад, які допоможуть вам у цій нелегкій справі.
Подолання страху падіння

Цей пункт один з найважливіших і його можна і потрібно зробити вдома, прямо на паркеті \ лінолеумі не звертаючи уваги на глузування домашніх. Пристебніть лижі і повчіться тримати спину і ноги злегка зігнутими, проте не занадто, щоб не перетрудити ноги, стегна і спину. Відхіться назад, нахиліться вперед, м'яко заваліться набік. Повторюйте до тих пір, поки не разработе гомілки та стопи для ваших майбутніх навантажень, і не подолаєте страх раптової втрати рівноваги.

Відпрацювання падіння

Змиріться з тим фактом, що поки ви будете вчитися кататися на лижах, ви будете багато падати. Добре, якщо у вас є знайомий, який ходить в секцію і, може показати вам, як правильно групуватися при падінні і завалюватися набік.

Якщо ж ні, постарайтеся відпрацювати техніку падіння на вулиці в м'якому заметі. Найскладніше - встати з пристебнутими лижами, для цього потрібно сісти набік, істотно вище лиж, і впираючись обома палицями трохи вище коліна встати. Якщо ви впали на схилі, намагайтеся якомога швидше скинути швидкість, проте не гальмуйте палицями, найкраще використовувати стопи.

Перші кроки

Професіонали радять починати з рівної місцевості, і по можливості, без палиць, так ви навчитеся переносити вагу з однієї ноги на іншу і правильно контролювати рух лиж стопами. Якщо ви думаєте, що рулять на лижах тільки палицями, ви помиляєтеся - велику роль відіграють ваші стопи, і від перенесення ваги тіла на п'яти, або внутрішню сторону стопи залежить то в який бік і як швидко поїдуть лижі.

Вивчіть канти лиж

Канти лиж - ваші вірні помічники, і їх правильне використання це одне з базових елементів катання. Канти знадобляться вам, в першу чергу, для гальмування, а в другу для штурму схилів «драбинкою» (для новачків) або «ялинкою» (для просунутих).

Якщо в останньому випадку все гранично просто, і ви просто будете рухатися боком або «коником», засовуючи канти лиж в сніг, то в першому випадку вам треба освоїти техніку гальмування плугом: коли ви будете переносити вагу на внутрішню сторону стопи, розсовуючи п'яти і зводячи кінці лиж разом, але не перехрещуючи їх. Чим більше ви будете втикати канти в сніг, тим швидше ви зможете зупинитися навіть на дуже великій швидкості.

Коньковий хід

Напевно, бадьоро бігти по прокладеній лижні багато навчилися ще в школі, а от коньковий хід їм так і не дався. На жаль, якщо ви не освоїли ковзани або роликові ковзани, він вам дасться складніше, адже треба буде навчитися ковзати на одній нозі і не втрачати рівноваги, а також знову використовувати канти лиж. Отже, основа - ковзання на одній лижі.

Для цього потрібна практика: спробуйте скотитися з невисокої гірки на одній лижі, це не так важко як здається. Підніміть невисоко одну ногу, щоб носок торкався снігу, і балансуючи палицями почніть рух вниз. Не гойдайте вільною ногою, притисніть її до опорної ноги як чапля, однак намагайтеся не заважати носком вільної лижі лижі ведучої.

Повороти плугом

Багато досвідчених лижники ефектно повертають на паралельних лижах, а розворот плугом називають технікою новачків. Однак поворот плугом дуже ефективний, мінімізує шанси заносу, падіння, а також дозволяє моментально знизити швидкість і зробити поворот дуже безпечним, крім того, його досить легко освоїти.

При з'їзді зі схилу надайте більше тиск на обраний кант лижі - повертати ви почнете в протилежну сторону. Розводьте п'яти в бік і поступово переносите вагу тіла, не знижуючи тиску на кант. Коли ви вже будете входити в поворот, пам'ятайте - ослабите тиск на кант, радіус повороту збільшиться.

Повороти «зірочкою»

Якщо ви на рівному місці і вам необхідно швидко розвернутися, то багато новачків починають розвертатися носками лиж, тоді як набагато ефективніше використовувати розворот «зірочкою». Трохи піднімаєте кінець однієї лижі, тримаючи носок у снігу, і відводите її на кут в 20 градусів, впираючись палицями. Потім ставите, відводите наступну, і так до переможного кінця. Слід на снігу в кінці маневру буде нагадувати зірочку.

Ми постаралися перерахувати всі основні прийоми, які дозволять вам кататися. Якщо у вас є вибір між рівною лижнею і невеликим пологим спуском, то професійні лижники радять вибирати друге і відпрацьовувати всі прийоми, аж до розворотів на місці, саме на схилі. Саме там ви швидше навчитеся тримати рівновагу, грамотно розвертатися і використовувати стопи, палиці і канти лиж для успішних маневрів.

Переглядів: 452 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close